Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SPDeluxe1.0

    aktív tag

    válasz ponix #28 üzenetére

    Miért lenne ilyen előírás,hogyha asszonnyal hált volna Jézus,akkor ő nem lehetne megváltó?Nem hinném,hogy valaki ilyen kritériumot állított volna fel számára.Ha Jézus úgy döntött hogy nőt akar,akkor miért ne tehette volna úgy ahogy akart?Szerintem senki ne írja elő senkinek,hogy mikor akar nőt,meg mikor nem,ezt a dolgot sztem mindenki döntse el saját maga,nem t'om hogy ez alól Jézus miért lenne kivétel :F

    "oh no the devil has a code for god mode!!!"

  • SPDeluxe1.0

    aktív tag

    Félig-meddig jogosult vagyok ide írni minden hívő / nem hívő /meg nem keresztelt de hívő vagy ateista userrel együtt , hiszen engem is a víz alá tartottak ( reformátusként kezdtem , konfirmálkodtam is tizenX éve ) ,így emiatt kapcsolatba kerültem a vallással egészen kis gyermek koromtól.Deee amit biztosan tudok hogy 11 éves koromban volt egy nem is olyan nagy horderejű esemény ( már amennyire egy nagy horderejű esemény történhet egy 11évesel :) ) ami miatt már akkor ateista lettem ,holott szinte biztos hogy nem tudtam hogy azzá váltam hiszen mint fogalmat sem ismertem , de valahogy biztos voltam benne hogy isten nem létezhet , legalább is a bibliai formában biztos nem. :) És mivel isten 'személye' szervesen kötődik a Bibliához vagy a Talmud-hoz vagy az iszlám vallásúak a Korán-hoz , így az összes vallás ( beleértve a zsidó iszlám vallásokat is , melyek mind a saját szentírásaikra épülnek ) nekem kissé zavaros és ellentmondásokkal teli.Végig olvastam - böngésztem a Bibliát , nem elnagyoltan , hanem részletesen , és példának okáért hatalmas eltéréseket véltem felismerni például az Ószövetség és az Új szövetség között , - például a kezdetek tömeggyilkos istenéből egy megbocsájtó Atya lesz gyenge 1500 -2000 év leforgása alatt :) - , mindezek ugyanazon Biblián belül . Szal hiába is isten szavai lettek 'lejegyzetelve' , a legnagyobb vallási műveket is csak hús-vér emberek ollózták össze a ma ismert formájába.

    "oh no the devil has a code for god mode!!!"

  • SPDeluxe1.0

    aktív tag

    válasz JJános #9056 üzenetére

    Én nem félem istent,igaziból semelyiket se,holott megkereszteltek , keresztény családban nőttem fel ,például a nagyszüleim mindkét ágról mélyen vallásosak.Most erre mi lehet a válasz?Hogy az én bajom?Vagy hogy kit érdekel hogy nem hiszem? :) Természetesen mi mást várhatna az ember válaszként.Vagy hogy a pokol legbüdösebb kénköves bugyrába fogok elrohadni? :) Nem tudom hogy ezt komolyan lehet-e venni.Ugyanis semmiféle bizonyíték nincs sem a túlvilág , sem isten , sem a pokol sem semmi más fiktív helyszín és kitalált mitológiai alakok létezésére,és valószínűleg mégiscsak ott végezném - ha van pokol- , holott nem löktem fel időseket az utcán a pénztárcájukért / se nem csak úgy heccből , nem öltem meg egyetlen embertársamat se ( valszeg nem is fogom ) , nem balhézok / verekedek / kötekedek az utcán senkivel , nem ölök meg állatokat , a macska kölykeit ha sokat fial ,sem a megunt kutyát nem akasztom ki egy erdőben -se nem dobom ki az autóból ,továbbá nem hajítom ki a panel 8.-ról a húsvétra kapott kisnyulat ami időközben megnőtt és már annyira nem aranyos , nem gyújtok fel autókat , lakásokat , kukákat, nem tördelek ki csemetefákat a parkokban , nem csalok adót , kihúzva a pénzt a rászorulók zsebéből , és sorolhatnám mi mindent nem csinálok , ami bűn.Élek egy életet ami nekem kényelmes és néha nem kényelmes , mindenfajta előbb felsorolt dolgok nélkül.Gondolom ezzel még jópáran vannak így mint én,hívők , elvakult hívők , és nem hívők is.Hogy mik a bűneim?Hiszen a törvény előtt nem vagyok bűnös az előbb felsoroltak közül , azaz jogi szemmel nem vagyok az.Tehát akkor amiatt hogy a vallás - mint néhány ember életének a szerves része - és isten elfogadása mint felettem álló valami vagy valaki nincs jelen az életemben ,nem áldozok a dicsőségére , nem megyek templomba ,nem fohászkodok lefekvés előtt , így ezek miatt mégiscsak bűnös vagyok és nem méltó a mennyországba jutásra?Érdekes mindenesetre..

    A vallás még nem nyújtott segítséget,mert nem tudom hogy egy fohász az istenhez ( bármelyik istenhez,lévén ez a Vallás topic, nem a római katolikus vagy a református topic ) valamit módosítana-e ( természetesen számomra pozitív irányba ) az életemben , és ha úgy látom hogy valamiért nem úgy sikerült ahogy gondoltam akkor mi értelme volt annak a fohásznak?Erre az egyre adja meg nekem a választ valaki - akár itt a fórumon is szívesen elolvasom bárkinek a gondolatvitelét , leírását arról - , hogy összességében Mi Az Értelme A Vallásnak?? Nem zárkózom el az újdonságoktól , mert nem vagyok begyepesedett hogy valami általam nagy okosságnak vélt dolgot hangoztassak melldöngetve / változásra képtelenül ,hanem szívesen elolvasnám az itt jelenlévő fórumozók ( mert például szívesen szemezgetek bele Kymco és Dalai Láma hozzászólásaiba ) hogy miért jó egy vallást a magamévá tenni , és hogy hogyan veszi rá valaki saját magát arra hogy például elhiggye hogy létezik isten , túlvilág , meg egyéb , a vallással kapcsolatos dolgok.Mert nekem ezen dolgok jelen pillanatban teljesen idegenek , sőt azt is mondhatnám idegenkedek az ilyesféle témáktól.Erre szeretnék pár válaszmondatot kapni ,persze nem olyat hogy ez azért van így,mert isten így akarta.

    "oh no the devil has a code for god mode!!!"

  • SPDeluxe1.0

    aktív tag

    válasz kymco #9189 üzenetére

    Köszönöm mindannyiotoknak a válaszokat.
    Általában nyugodt és nem túl eseménydús életmódot folytattok , de mostanában kezdenek összecsapni a hullámok a fejem felett,és sajnos ez nekem elég szokatlan.Az írásodat olvasva érdekes volt leszűrnöm hogy a vallás segíthet akár az ilyen esetek feldolgozásában és esetleg a megoldásukban is ,de valahogy ez nekem nem megy.Egyszerűen hiányzik valami,amitől egyfajta 'lökés' éri az embert?Nem tudom.Valami tragédia vagy ellenkezőleg valami pozitívum ami miatt megtalálja valaki istent?Ezt se tudom , és azt se hogy ha valami ilyesmi történne velem akkor biztosan egy valláshoz, egy istenhez fordulnék-e.Mindenesetre szívesen olvasom a topicot a jövőben is , ugyanis a hozzászólásaidnak nem kevés pozitív töltete van,és ilyet szívesen csemegézi az ember. :)

    "oh no the devil has a code for god mode!!!"

Új hozzászólás Aktív témák