Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #927 üzenetére

    Ez érdekes volt, köszi a magyarázatokat. Nálunk is van egyházi adó, de az nem kötelező. A mértéke annak is hasonló. Gondolom a katolikus egyház anyagilag jobban el van eresztve.

    Igehirdetés nélküli misén nem nagyon voltam, de elhiszem, hogy így van. Mindenesetre én is megleődtem, hogy felépítésében igencsak hasonló a mise és istentisztelet. Ez persze nem baj. Mindazonáltal kisebb eltérések vannak. Nekem a katolikus mise sokáig nem tetszett, pont a sok csicsa meg monotonitás miatt. Általában a nem katolikusok is ezeket hozzák fel. De megtudtam mindennek a jelentését, hogy mit miért csinálnak, és így máris nem értelmetlen az egész. Ha tudom, mi mit jelképez, sokkal élvezetesebb a dolog. A prédikáció meg mindig más, és a misék is 4 éves ciklusokban működnek. Nálatok van valami ilyesmi?

    A pénz sajna kell, bár állami támogatást is kapnak, gondolom a református egyháznak pont azért van szüksége ilyen pénzekre, mert őket nem támogatják Rómából. Nem tudom hogy működik a katolikus egyház pénzügye, de elképzelhetőnek tartom, hogy központi támogatásban isrészesülnek.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák