Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #8957 üzenetére

    Még annyit akartam írni, csak tegnap nem volt alkalmas (most sem nagyon, csak eszembe jutott), hogy nem véletlen, hogy etikai jellegű, Isten-ember és ember-ember viszonyokat átvilágító parancsolatok jutottak el hozzánk a Biblián keresztül. És az itt alkalmazottak eléggé "kőbe vannak vésve". Ha valaki vétkezett, jött a büntetés, stb.... Jézus sem azt mondja, hogy elvetni jött az ócska törvényeket, hanem betölteni jött.
    Ellenben olvassuk, hogy a tenger szétvált, a jerikói fal leomlott, a nap megállt, sötétség lett a földön a föld megnyílt és elnyelte a bűnöst, halott támadt életre, vihar lecsendesült Jézus szavára, kenyér és hal szaporodott hihetetlen mértékben, a vízből bor lett stb....
    Ezek a szabályok nincsenek "kőbe vésve". Isten látható módon nagy szabadsággal lép túl ezeken a törvényeken. Viszont azt is látjuk, hogy a bűn büntetését nem engedi el....
    A mai kor relatívnak tekinti az erkölcsi törvényeket, és köbe vési a természeti törvényeket... látható módon Isten pont az ellenkezőjét teszi....
    Most rajtam a sor, hogy elhiszem-e azokat, amikről a Biblia ír, vagy egy részét elvetem a mai kor szemlélete miatt.
    Anno az "úrim és tummim"-mal való sorsvetés Isten akaratát mutatta meg, Isten egyfajta "kockajáték" szerűséggel tudatta szándékait. Ha ez igaz, akkor a valószínűségekkel is képes operálni... Ha a valószínűséggel kapcsolatos dolgokat Istenre is kötelező törvényszerűségnek tartom, akkor el kell vetnem ezeket a bibliai részeket.... de van más út is :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák