Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #8921 üzenetére

    A kérdések jók, de hívőként megtapasztalom azt a bibliai igazságot, hogy az életem történései nem esetlegesek, hanem Isten kezében lévő események... és ezek között van emberi szempontból jó és rossz dolgok...
    És most Isten személyes ígérete teljesedett be sokadszor az életemben a gyermekeim kapcsán...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #8921 üzenetére

    Gondoltam, hogy kiegészítem a korábbi hozzászólásomat egy rövid Pál apostolii önéletrajzi idézettel.

    2Kor 11,23b-28
    "többször börtönöztek be, igen sok verést szenvedtem el, sokszor forogtam halálos veszedelemben. Zsidóktól ötször kaptam negyven botütést egy híján, háromszor megvesszőztek, egyszer megköveztek, háromszor szenvedtem hajótörést, egy éjt és egy napot hányódtam a tenger hullámain. Gyakran voltam úton, veszedelemben folyókon, veszedelemben rablók között, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben a tengeren, veszedelemben áltestvérek között, fáradozásban és vesződségben, gyakori virrasztásban, éhezésben és szomjazásban, gyakori böjtölésben, hidegben és mezítelenségben. Ezeken kívül még ott van naponkénti zaklattatásom és az összes gyülekezet gondja."

    Az az érdekes, ha az ember elolvassa ezt a szenvedélyes részt, meglepődhet azon, hogy ez nem panasz Páltól, hanem dicsekedés... és ő sem a szerencsének tudja be a történteket, hanem minden, ami vele történik céllal történik.
    A későbbi letartóztatásában is meglátja, hogy Isten így akarja őt Rómába küldeni a császár elé...
    Egy idős testvérem megszédült vérnyomásproblémái miatt a kerékpáron, elesett és nagyon megütötte magát... talán csontja is tört. Kórházba került és párhónap múlva, mikor találkoztam vele örömmel mondta, hogy akkor Isten beküldte őt a kórházba vigasztalni és Jézusra mutatni. Nem szerencsétlenség érte őt, hanem lehetőséget kapott a szolgálatra....
    Szerintem nem létezik szerencse. Nem a vak szerencse kezében van a sorsunk, hanem nekem legalábbis Isten kezében, Jézus kezében...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák