Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Karma #8114 üzenetére

    Mert a 'bűnös' szó jelentése az, hogy valaha már követett el bűnt. A szó párja a 'bűntelen', ami pedig azt jelenti, hogy a szó alkalmazásáig nem követett el az illető bűnt.

    Hogy miért ezt jelenti ez a szó? Így alakult ki. Úgy, mint a szűz, vagy nem szűz kifejezések. Miért nem vagyok szűz, mikor nem szeretkeztem évek óta senkivel? Mert azt csak egyszer lehet elveszíteni.

    De ebben semmi tragikusat nem látok. Felnőtt vagyok. Csak, mert elmúltam x éves. Bűnös is vagyok.

    De a bűnösség nem jelenti azt, hogy ezért nekem innentől kezdve szarul kell éreznem magam és bűntudattal kell lennem. Ezek persze fontosak, a bűn elkövetése után jön a bűntudat, és a bűnbánás. Majd a megbocsátás. Így dolgozódik fel a bűn. Lehet, hogy valamelyik kimarad, akkor viszont nem lesz feldolgozva, és tudat alatt kísérthet, vagy nyomaszthat minket valamelyik bűnünk.

    A bűntől való megszabadulás egy folyamat, aminek a végén is bűnös vagyok. De ettől nem kell kétségbe esni, mert csak annyit jelent, hogy követtem már el bűnt.

    a bűntől való szabadulás ugyanolyan folyamat, mint a gyász folyamata. Nem érdemes elkerülni, mert rövidtávon könnyebbnek és egyszerűbbnek tűnik, hosszabb távon viszont visszaüthet.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák