Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #6954 üzenetére

    Talán nem kell akkor egységes csoportként egységes véleményt alkotni rólu(n)k. Mert olyan sokfélék vagyunk a kereszténységen belül is, hogy a legtöbb általánosító állítás a legtöbbünkre nem igaz.

    Sokszor látom, hogy valaki találkozik a kereszténység egy ágával, vagy egyes keresztényekkel, akik valahogy gondolkodnak. És amit az illető lát, nem tetszik neki, és levonja a következtetést a keresztényekről. És esetleg Istenről is. Esetleg arra az álláspontra jut, hogy Isten nem is létezik.

    Haa kereszténységnek én is csak azt a szeletét látnám, talán én is hasonlót gondolnék, így viszont azt tudom mondani, hogy igen, olyan isten tényleg nem létezik, és egy olyan istenben nem érdemes hinni, mert Isten nem egy szülőpótlék, akibe a szüleink utáni leválást követően, vagy helyettesítve kapaszkodhatunk.

    Másoknak csak annyi jön le, hogy a keresztények azok, akik nem tudnak egyedül megállni a lábukon, és valami szülőpótlék kell nekik.

    És 1000 hasonlót tudnék írni, hogy milyennek látják még a keresztényeket.

    És igen, vannak, akik tényleg ezért hisznek, és tényleg így. Vannak, akik máshogy. De a hit is fejlődik, és mindenki más szinten áll, más életúttal a háta mögött és maga előtt.

    Ha mégis definiálni akarod, és skatulyázni a keresztényeket, akkor nagyon kevés állítást mondhatsz ki, és megengedőnek kell lenned.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #6954 üzenetére

    Köszönöm a rugalmasságod.
    Lehet, hogy túlságosan leegyszerűsítem a kérdést azzal, hogy az a keresztény, aki annak vallja magát, de tudsz jobb definíciót, ami közelebb visz az igazsághoz?
    Attól függ, hogy mit akarsz kezdeni vele.
    Ha a keresztény hitről akarsz többet tudni, akkor a személyes hitig való szűkítés nem spórolható meg. Ha a Biblia tanításai és mai kérdésekre adott válaszai érdekelnek, akkor is itt érdemes keresgélni.
    Ha az érdekel, hogy milyen hatása van a keresztény kultúrának, a keresztény szellemiségnek, értékrendnek, hagyománynak a társadalomra, akkor már lehet a bővebb halmazban keresni.

    Itt a vitáinkban általában a keresztény hit jelenik meg erősebben, itt általában a szűkebb halmazban kell gondolkodnunk, a keresztény fórumtársak ezt is teszik...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák