Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz Dany007 #4934 üzenetére

    Rive nem is olyan régen ajánlotta figyelmedbe: [link]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #4934 üzenetére

    Az ember meg is értette. Idő kellett hozzá, de már értjük.

    A bibliában nagyon is benne van az ember. Olvasd el a teremtést. Miről szól? A legalapvetőbb emberi tulajdonságokról. Az emberek és Isten kapcsolatáról. A biblia nem mesekönyv, és nem történelemkönyv.

    Isten megteremti a fényt=az ő teremtésének műve a nap. Hitem szerint ez így van. A mai napig teremt csillagokat, a teremtő törvényei működnek. Az Isten törvényei ott vannak a fizika könyveinkben.

    2 teremtés történet van, és kb. fél oldalban lerendezi a biblia.

    A Biblia nem tudományos irodalom. Kígyó helyett békával, tudás fája helyett földieperrel is íródhatott volna a történet. Noé bárkája lehetett volna kisebb, nagyobb. Teljesen mindegy. Mert az Isten és az ember kapcsolatáról szól. Az emberi jellem, azok a tulajdonságok, amik az Istentől elzárhatják az embert, mind benne vannak. Mindez az ókori emberek látásmódján keresztül.

    Próbáld így elolvasni, és figyelj az emberi jellemvonásokra, és az Isten-ember kapcsolatra. A történetek a jobb megértést segíthetik, mély és árnyalt emberi vonások tűnnek elő a történetekben. Ajánlom Sírák fiának könyvét is.

    És kezdőknek érdemes az Új szövetséggel kezdeni, mert az könnyebben érthető. Aztán jöhet az Ó.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz Dany007 #4934 üzenetére

    Azért ebben vagy egy nagy adag butaság, illetve téves információ.
    A bibliában rengeteg infó van, csak olvasd. Le van irva többezer éve, hogy a föld gömbölyű, megtalálod benne a pythagoras tételt többezer évről. És hol volt akkor még szegény Pythagoras?
    A biblia nyelvezete szerintem a fordítóé, Károly Gáspáré, viszont akik leírták, azok Isten parancsára írták, és nem a maguk fejéből. De ez is le van írva. Most nem érzem publikusnak, de majd nagyot nézel, ha kiderül, hogy a föld szerkezete hogy is van, mert ez is le van írva.
    Akkor is nagyot nézel, ha kiderülnek más dolgok az égről is.
    Én mikor kicsi gyermek voltam mindig kérdeztem, hogy a föld miben van, és az miben, és az megint miben, de a válasz mindíg elfogyott. Aztán a biblia leírta, hogy a látható világ, a láthatatlanban áll fen, és abból állott elő, és megértettem.
    A bibliát ha olvasod, vigyázz, mert a betű megöl. Ezt úgy kell érteni, ha nem mutatsz némi tiszteletet Isten igéjének, akkor nem fogod megérteni. ha úgy olvasod, hogy ez Isten üzenete, mindíg többet enged majd Isten látnod.
    Mert ne hidd, hogy Isten nincs ott, amikor olvasol.
    A teremtés nem csettintésre lett, mert egy nap Istennél, az nálunk ezer év. ha hat nap alatt teremtette Isten a világot, akkor szorozd fel. Volt vele munka bőven.
    Arról meg, hogy Isten a fizika törvényeit bármikor fel tudja függeszteni, a bibliába sok leírás van. Amikor két napig állt a föld forgása, vagy amikor visszaforgott a föld.
    Vagy amikor Elizeus bedobott egy darab fát, akkor a beleesett fejsze úszott, és a darab fa süllyedt.

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák