Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Dalai Láma #3734 üzenetére

    Az hogy mi az ateimus definíciója, azt sokféleképpen lehet értelmezni és megközelíteni. Ahogy te teszed az biztos hogy rossz. Mivel aki nem foglalkozik a kérdéssel az nem foglal állást. Ateistának lenni pedig egy állásfoglalást jelent. Agnosztikusnak hívjuk azt amikor valaki nem foglal szigorúan az Isten nem léte mellett állást, de nem is fogadja azt el.

    Viszont megintcsak bele akarod mosni a kérdés logikus megközelítését a hit kategóriába. Ez felháborító hiba a részedről, ugyanis principális különbség van. A vallásos hitek mind speciális rendszerben épülnek fel, tekintélyelv, belső kikötések, és jellemző gyakorlóikra az általam pár hszal feljebb felsorolt tulajdonsághalmaz. A tudománynak hinni nem egyenlő azzal hogy valaki hisz a vallásban, és komolyan mondom agybajt kapok ettől hogy valaki így próbálja összemosni a két dolgot. Felejtsd el. A vallási hit a megalapozatlan hit, minden más hit valamilyen szinten megalapozott és elfogulatlan. Legyen szó az OTP részvényekben való hitről, a húrelméletben való hitről, vagy hogy lesz e kaviár a boltban. Fundamentális a különbség ezek és a Ti kebletekben hordott és általatok mélyen szeretett és fontosnak tartott hitetek között.

    "Egy valódi ateistának nincs ilyen, sőt semmilyen álláspontja, ezért nem is vitázik a hívőkkel."

    Ezt az orbitális hülyeséget honnan a búsból szedted? Mindegy, fentebbi reakció elég remélem.

    Egyébként az is vicces hogy azt mondod hogy Isten létét nem lehet se bizonyítani se cáfolni. Beszéld ezt meg kymcoval aki váltig állítja hogy Isten léte számára teljesen bizonyított.:)

    Egyébként pedig az Isten cáfolat már rég megszületett, csak látni kell. Én általában 1905-öt szoktam az Istenhitek totális elpusztulásának venni. És nem csak azért mert innentől már lassan visszaszorultak az egyházak. Hanem mert nézd csak meg a tudományos elit affinitásait. Ma elképesztően kevés a hívő ember a top100 tudósok között, jóval kevesebb mint amennyinek a népességben előforduló arányszázalékuk szerint kéne lennie. És tudod hogy miért van ez? Mert a tudomány korrodálja a vallási hitet. Ezt nem én mondom hanem Richard Dawkins a Cambridge-i egyetem biológia professzora. Lassan alig marad valami amire nem adunk választ hogy miért van, lassan teljesen kiszorul Isten a képből. Persze már most is ha valaki elfogulatlan és józan, akkor amennyiben ismeri a tudomány mai állását a legminimálisabb mértékben az nem hihet semmiféle Istenben.

    Az emberről kapcsolódóan, pedig a legnevesebb tudósok nagy hányada úgy gondolja hogy az emberi élet és intelligencia rendkívülien egyedi a világegyetemben. Sokuk egészen odáig megy ezzel hogy egyáltalán nem feltételez más intelligens lényt az univerzumban. Ezzel vitatkozhatsz, de akik ezt mondják kissé nagyobb rálátással vannak a témára mint te vagy én.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák