Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3652 üzenetére

    A gondoskodó Isten képéhez adalék..
    Az az ember, aki a jólétében sikertelen öngyilkosságot követ el... statisztikailag igazolható módon sokkal ritkábban próbálkozik újra, sőt az élete az esetleges károsodások ellenére teljesebbé válik.... Nem minden esetben, de kimutatható módon...
    Vagy a másik... Hírességek, sikeres emberek elég szép számmal vetnek véget életüknek érthetetlen módon, vagy épp menekülnek drog és/vagy alkohol stb tompításába...
    Tehát van egy elpuhul, elkényeztetett, jólétben élő ember, akiről meg lehetnénk győződve hogy jól él... öngyilkos én önpusztító... még más esetben (éhezők között sokkal kevesebben lesznek öngyilkosok), mikor azt gondolnánk, hogy ez aztán elviselhetetlen élet, nem adják fel...
    Hogy is van ez? Mitől függ az, hogy jól élek valójában? Értelmezhető akkor az, hogy a szegényről NEM gondoskodik Isten, a gazdag pedig miért van kivételezett helyzetben?

    Hol vannak az egyértelműségek? Sehol... ezen a síkon te nem tudod Isten gondoskodásának hiányát kimutatni, mert nem tudod miben...
    Remélem érthető voltam.

    Ezzel tehát nem lehet az Isten gondoskodását vitatnod... én sem azt írtam, hogy Etiópiával nem törődik, és bünteti valamiért, miközben minket jogtalanul hizlal....

    A konkrét storyjaim pedig általánosak is, mert bár most egy-egy ilyen esetről írtam, de pld csak a gyülekezetünkben kb 30 volt alkoholista példáját idézhetném, országosan több százat, ezret.... ez már elég általános, csak én általában szeretek megmaradni a konkrétnál... az olyan élő, az olyan kérdezhető, az olyan nyomon követhető, az olyan.... SZEMÉLYES.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3652 üzenetére

    Isten gondoskodásárhoz még adalék...
    Isten nem bünteti Etiópiát a z etiópok bűneiért.
    Jézus korában a zsidók vallották, hogy aki Isten szerint él, azt Isten megáldja, aki pedig bűnt követ el, azt pedig betegséggel, szerencsétlenséggel sújtja.
    Ennek egy továbbtorzított formája volt, ha valaki beteg, meddő stb... az biztos valami bűn miatt az...
    Amikor Jézus tanítványai Jézust arról faggatták, hogy az előttük álló vak ember vajon mit vétkezett, hogy vak, Jézus keményen elutasította ezt a logikai összefűzését a két dolognak...
    Én sem hiszek abban, hogy Etiópia bűnösebb lenne Európánál... sőt inkább mondom, hogy Európa felelőssége is, hogy Etiópia olyan helyzetben van, sőt tágítok a körön... Afrika olyan helyzetben van, amiben....
    Ha egy kicsit utánanézel, akkor kiderül pld, hogy az afrikai mezőgazdasági termékek pont a védővámok miatt versenyképtelenek.... nem ( csak ) búzát kéne adni alapvetően, hanem lehetőséget.... csak ez a drágább.... szvsz... De ez csak egy kis szelete a dolgoknak...
    Lehet, hogy Etiópia kérdésében nem tud a te szavad, tetted hatást elérni, de a környezetedben annál inkább... a környezeted problémáinak politikusokra való hárítása... a felelősség lerázása.....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák