Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz kymco #3634 üzenetére

    Nah, vagyok újra.

    Reagálok egyre s másra.

    "Egyrészt én vallom, hogy minden ember bűnös... a gyermek is.... mondom ezt, mint családapa. Bűnös, mert a bűn az, hogy Isten nélküli az élete.... már születésekor...."

    Ez a bűn értelmezésed a Biblia eredendő bűnéhez hasonlít, de ha jól értem kissé más, mindenesetre ugyanannyira logikátlan és unfair mint az. Hiszen racionálisan csak az lehet bűnös aki elkövet valamit józan tudatában annak következményével. Tehát a bűn az csak egy józan döntésnek lehet következménye. Itt a józan csak képletes szó, hiszen a részeg gázolás bűn, de az ember tudatosan dönt a lerészegedésről sőt feltehetően az autóba ülés cselekedetéről is. Minden más esetben értelmetlen bűnösnek titulálni a gyermeket, vagy a csecsemőt ki még értelmi szintjénél fogva nem is tud hinni Istenben. Az eredendő bűn pedig mások által elkövetett öröklődő bűn. Mi lenne ha ehhez hasonlóan én most mondjuk felkeresném a kommunista vezetők unokáit és lemészárolnám őket nagyapjuk bűneiért. Pl megölném Nicolae Ceausescu gyermekeit, szülei mocskáért. (mondjuk lehet megérdemelnék pusztán saját tetteikért is). Mindenesetre nem volna fair valljuk be. Ez a valós világ józan logikája, ami hiányzik a Te és a keresztény gondolkodásból is. Hála égnek csak úgymond félig gondoljátok ezeket komolyan.

    "Az Isten nélküli ember egyik jellemzője, hogy számon kéri Istentől a szenvedést, igazságtalanságot, nyomorúságot, gonoszságot,"

    Az Isten nélküli ember nem kér számon Istenen semmit, mert nem hisz benne, ezért Isten nélküli. Vagy ha úgy érted az Isten nélkülit hogy hisz Istenben de direkt megtagadja, akkor ahhoz nem tudok mit szólni, én nem hallottam még ilyen emberekről.

    "de egyet kiemelek: engedi, mert az embernek szabad kezet adott."

    Ez lehet így, de akkor ezt hogy egyezteted össze az Isteni gondoskodással? Valakit hagy elpusztulni, teszik rá hogy mi van vele, valakit meg kisegít? Szvsz inkonzisztens a kettő egybemosása.

    "cinikusan mondhatnám, hogy pont az ember tette embertelenné az ottani emberi sorsokat...."

    Etiópia tudtommal soha nem volt gyarmat, és mindig is éheztek arra az emberek. A nyugati világ embere segít rajtuk, tehát ő inkább a javulásról tehet. De egyébként pedig ha a te egyszerű logikád érvényesülne hogy a tettei alapján szenved egy nép, akkor a németeknek ki kellett volna halniuk a második vh után, nem pedig ilyen szépen újra talpra állniuk hogy Európa meghatározó gazdasági hatalma lett ismét.

    "Messze van, lehet róla filozofikusan vitázni, érvelni, cáfolni, fényezni az egót... és a végén rákenni Istenre,, vagy méginkább a politikusokra... Tényleg... tegyük rájuk a felelősséget, ez mindenkinek kényelmesebb.... meg hát mit tehetnék én innen több ezer kilométerről?
    Ezért jó példa a vitához...
    "
    Ismét, nem tudom miért gondolod hogy én Istenre kenem a dolgot, ugyanis nem hiszek benne. Éppenséggel Isten gondoskodásának nem létét mutatom be a példával, vagy más szóval egy gondoskodó Isten nem létét.
    Egyébként pedig nem értem hogy mit akarsz mondani, mi vagyunk talán a felelősek értük, mert Istentelenek vagyunk?:DDD

    "és ezt te is érezheted, mikor nem tudsz a szemébe nézni a hajléktalannak.... Talán ezért is helyezed át a vita helyszínét Etiópiába, Bangladeshbe...."
    Hát te nagyon naivan gondolkozol. Pusztán a triviális társadalmi méretű nyomorúság miatt hoztam fel példának azon országokat, nekem nincs lelkiismertfurdalásom a magyar szegénység miatt, ugyanis egyelőre nem vagyok politikus és nem én tehetek róla, nem adhatok rá megoldást.

    "- Isten engedi a szenvedést, mert az Isten nélküli világ ide jut.... erre képes.
    Erre képes a féktelen hatalomvágy, erre képes a bosszúvágy, erre képes a harag, a pénzsóvárság...
    "
    Ez teljesen illogikus, a jelzők amiket felsorolsz főleg Nyugat Európára lehetne mondani(bár nem igaz ott sem), és az ő bűneikért bünteti Isten a szerencsétlen országokat? Hát remek lehet a humorérzéke ennek az Istennek. Ráadásul miért felelnek a Bangladesi gyerekek ha netán az ő államuk bűnös lenne?

    "és az európai Magyarországon a gyermekek közül minimum 100000 éhezik napi szinten... Nem Bangladesh...hanem Magyarország"
    Ez egész egyszerűen nem igaz. Forrás?
    Az élelmiszer pazarlás pedig a fogyasztásban teljesen egészséges mértékű, bőven képes ellátni minket a saját gazdaságunk ezért megtehetjük. De mondok neked meredekebb dolgot, csakhogy szörnyülködhess. Az EU agrártámogatása elképesztő méreteket ölt, és túltermelés esetén, felvásárolja a gazdáktól az élelmiszert hogy ne menjenek csődbe, vagy ne csökkenjen bevételük, a felhalmozott sok millió tonna élelmiszert pedig általában megsemmisítik sunyiban. Ezt gazdaságpolitika előadáson mesélte Madár István.

    "Ha csak minden 10. ember adna naponta egy-két kiflit az éhező gyerekeknek, már nem is lenne miről beszélnünk...."

    Te nagyon rosszul gondolkozol ezen a téren. Ébredj fel, már nem a középkorban élünk. Ki a fene találkozik napi szinten éhező gyerekekkel és kinek van erre ideje? A lelkészednek akinek ez az élete, meg talán pár tanár. A többiek mennek munkába, stresszelnek a tőzsdén és még a saját gyerekükre is alig van idejük. A politika dolga ennek megoldása, továbbá ott vannak az alapítványok akiket lehet támogatni. Nevettetően naiv a te elképzelésed a megoldásról.:)

    "Én a helyedben nem becsülném le a tapasztalat erejét és bölcsességét..."
    Hol látsz te olyat hogy én lebecsülöm, én pusztán azt mondtam hogy attól hogy idősebb valaki még nem feltétlenül ő a bölcsebb. Mellesleg itt elméleti diskurzus megy a világról, ebben nincs gyakorlati tapasztalat. Viszont én kérlek téged határozottan arra hogy ne becsüld le azt aki nálad fiatalabb, ugyanis nem tudhatod hogy mennyit gondolkodott a világról, kik tanították, kik a szülei és ezáltal mennyire tanult és felvilágosult.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák