Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3187 üzenetére

    A kérdés az, hogy mit értesz szó szerinti értelmezés alatt?
    Töténelemkönvként, biológia, földrajzkönyvként, szociológiai műként akarsz rátekinteni? Akkor csalodni fogsz, mert nem ez volt a könyv szerzőinek szándéka... Ha pld Jézus életrajzát akarta volna Márk megírni, akkor nam Jézus megkeresztelésével kezdi történetét, és nem három év eseményeiről szól....
    Láthatóan az írokat nem ez vezette.... mindamellett persze nagyon komoly történelmi hátteret, természetföldrajzi leírásokat, olvashatunk, megismerhetünk korrektül népcsoportokat, régi település elnevezéseket, népszokásokat, törvénykezési szokásokat... hitelesek, igazak, a történelem és más tudományok által igazoltak... de még egyszer, nem ez volt az írók célja alapvetően...
    Így engem inkább szórakoztat, mint izgalomba hoz pld Noé bárkájának kereséséről szóló híradások olvasása... nincs jelentősége létezésének az Isten üzenete szempontjából....
    Bármikor látom a szivárványt az égen, nekem az Isten egyoldalú szövetségi ígérete jut eszembe, hogy nem pusztít el bennünket így...
    Amikor az ÚR megérezte a kedves illatot, ezt mondta magában az ÚR: Nem átkozom meg többé a földet az ember miatt, bár gonosz az ember szívének szándéka ifjúságától fogva, és nem irtok ki többé minden élőt, ahogyan most cselekedtem. 1Móz 8,21.
    és ez ma is így van....nem változott semmi.
    Ne érts félre, nem kérdőjelezem meg Noé és a bárkájának történetét, de nem hoz zavarba, ha mégsem lett volna, mert nem ez a lényeg....
    Jézus, amikor tanított sokszor mondott "tanmeséket", példázatokat. Ez nem jelenti azt, hogy ezek alapján hazug és megbízhatatlan lenne Jézus, sokkal inkább azt, hogy Jézus azt szeretné, hogy az Isten üzenete a legérthetőbb, legegyszerűbb módon juthasson el hozzánk....
    Hidd el, hogy az ókori héber emberek nem sokat foglalkoztak a hét nap teremtésének szó szerint vételével... az viszont ütős volt a babiloni és egyéb pogány csillagistenségek, nap és hold istenségek örvényében, hogy elhangzik: a Nap és a Hold, de még a csillagok is ugyanolyan anyagból vannak, mint mi... ugyanolyan teremtmények, és nincsenek transzcendentális hatással az életünkre.... ez akkor is, ma is ütős üzenet... :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák