Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21460 üzenetére

    Szuperszámítógép esetén arra akartam kilyukadni, hogy a hiba mértékétől függ, hogy a készítő a hibás, vagy a benne lévő elemeknek ez a sorsa, hogy ők rosszul járnak, s ez a programba bele lett tervezve.

    Lehet, hogy 2-3e éves a kereszténység múltja, de ettől nem feltétlen avul el. A matematikai szabályaink is több ezer évesek, sőt a világegyetem a kezdetek óta ezek szerint működik, mégse avul el. Fejlődni fejlődik, de a 2*2=4 nagyon öröknek tűnik. A x/0 az kérdéses, és még fejlesztésre szorul.

    Sajnos igen, könnyű Istenre, vagy valamilyen hatalmasságra mutatni, ha valakit valamire rá akarunk venni. Elég csak a háborúkra gondolni, amikor mindkét fél az ő katonáit Isten nevében megáldja, s az "igazság" nevében küldi őket harcolni.

    A vallás nem zárja ki a gondolkodást. A dogmák ellenére is lehet vitázni. Sőt, voltak olyan esetek, mikor viták (zsinatok) mondtak ki egy későbbi hittételt: pl: Jézus személyiségére vonatkozóan, volt-e testvére stb.
    Aquinói Szent Tamás is hatalmas gondolkodó volt.
    Szent Ferenc is megreformálta a vallást, új elveket fektetett le
    Luter is ezt tette

    Az, hogy hit és vallás témában vitázni lehessen megoldható. Szerintem vannak rá nyitott egyházi személyek, és ha az ellen oldal se dogmatikusan azt, mondja, hogy ez nem igaz, akkor lehet vitázni. De ehhez egy szellemi szint kell, ami régen kevésbé volt megadva, s most se mindenhol. Szerencsére ma már az egyház sokkal nyitottabban áll ehhez a témához, semmint pár száz éve. Ehhez mondjuk kellett, hogy a hatalma megrendüljön, értelmesebbek legyenek (Galilei tanait megtagadni szűklátókörűség volt) , s a nép szellemi szintje is fejlődjön.

Új hozzászólás Aktív témák