Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Ujjlenyomat #21406 üzenetére

    "Isten választott népének a zsidóknak/izraelitáknak a jogos/törvényes királyát keresték, Dávid király utódját.
    Ez így is volt."

    Ha így is volt, nem értem mi a gond. Jézus Dávid házából való, így természetesen tövényes király volt. De ennél sokkal tovább megyek, nem csak a zsidók királya volt, hanem a mindenségé is.
    Egyébként az első keresztények mind zsidók voltak, sőt több ezer követte Jézus.

    "Isten és a test szerinti zsidók/izraeliták között megszűnt a kapcsolat."
    Ezt nem tudom, hogy melyik igére alapozod. Mert az bizonyos, hogy mi Újszövetségben élünk, de a kijelentésed elég erős.

    Végig olyan igéket hozol, amikkel bár próbálod bizonygatni igazadat, de sose állítottam azokkal ellentétest.

    Meggyőződésem szerint Krisztus halálával győzte le a sátánt. Tehát uralkodhatott nyugodtan előtte.

    "Tehát, amíg az ellenségei nem lesznek a lába zsámolyává, addig „csak” a jobbján ül és nem uralkodik a fölött, ami fölött hatalmat kapott. De ha a zsámolyos dolog megtörténik, akkor uralkodni kezd."

    Ha van egy adott ország, ahol vannak lázadók, ott a király nem uralkodik? Természetesen uralkodik, a lázadókat pedig megfelelő időben leigázza.

    "Ezt Jézus feltámadása után több mint 60 évvel később írta János prófétai múltban."

    Mivel Jézus haláláról ír, ezért a múltról beszél János, elég egyértelmű. Lényegében azt akarod mondani, hogy Krisztus halála előtt a mennyben is a sátán uralkodott, a Földön pedig a megváltás óta uralkodik a sátán? Hiszen mint írod, akkor vetették le a Földre. Nekem ez picit zavaros.

    Abban viszont egyetértek, hogy nem mindenki felett uralkodik, lásd lázadós analógiámat. De ez közel sem jelenti azt, hogy ne Krisztus lenne ég és föld ura.

    Most jutott eszembe, nem valami olyasmit tanítotok, hogy 1914 óta uralkodik? Folyton változnak nálatok ezek az évszámok, de talán ezt hallottam utoljára.

    A másik hozzászólásombeli megjegyzésedre. Nos nem tudom, hogy ti elfogadjátok-e a teljes Szentírást Isten szavának vagy sem, de hátha...

    Miután Jézus emberré lett értünk, valóban mondta az általad idézett szavakat is. De a Szentírás több helyen is kijelenti róla, hogy Isten. Például Izajás erős Istennek nevezi, János evangéliumának eleje elég világos, hogy maga a teremtő öltött emberi testet, az angyalok szolgálnak neki és leborulva imádják, magát a Szombat Urának nevezi, sőt egyik apostola, Tamás is Istennek nevezte. Ellentmondás van a Szentírásban? Nincs. A Szentírás maga oldja fel eme látszólagos ellentmondást:
    "Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák