Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Pala #14921 üzenetére

    Onnan, hogy én is megtapasztaltam. Nem kell sok ész ahhoz, hogy tudjuk, hogy az élethez vízre van szükség. Az ember víz nélkül halott. Ez minden emberre igaz törvény. A szomjazónak, a kiszáradt embernek vizet adsz, ez a természetes. A keresztény emberként rájöttem egy másik törvényszerűségre, amit Jézus "élő víznek" nevez. Erre is szüksége van minden embernek, és aki kér, annak örömmel ad, akár általunk is Jézus.
    Minden embernek kell ez vallástól, bőrszíntől, kultúrától függetlenül.
    De a tapasztalatom kevés önmagában. Lehet, hogy másnak más kell... van ezer út.
    Itt jön, hogy én bízom Jézus szavaiban, és elhiszem, hogy amikor azt mondja, hogy ha lett volna más út, akkor nem kellet volna szenvednie, és hogy Ő az egyetlen út.
    Elhiszem és ajánlom mindenkinek ezt az "élő vizet".
    És nem rajtam múlik, hogy ki fogadja el. Én nem avatkozom más dolgába. Aki akarja veszi, aki nem, az nem. Nem tudok és nem is akarok mások helyett döntéseket hozni.
    Te, aki itt vagy önszántadból beszélgetsz velem. Nem kényszerítelek semmire. Az utcán elfordulhatsz, kitérhetsz, az erőszakoskodót fel is jelentheted. Nem avatkozunk más dolgába.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák