Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Borosz #10781 üzenetére

    A teremtéstörténetre nem úgy tekintek, mint egy olyan írásra, amiben Isten beavat minket abba, hogy hogyan teremtette a világot.
    A teremtés történetében néhány nagyon alapvető, és fontos üzenet van:
    1. Isten a világmindenség ura és teremtője, minden általa lett.
    2. Az ember is a teremtménye, de a kapcsolat kétoldalú közöttük. Az ember képes kapcsolatba lépni Istennel, és viszont.
    3. Istennek célja van az emberrel, van célja a létezésünknek. De feladatunk mindenképp van.
    4. Az ember tudatára ébredt, rendelkezik a szabad akarattal, és képes bűnt elkövetni (az eredendő bűn ennek a bűnre való képességnek a kifejeződése, amely nem csak képesség, hanem sajnos több annál)

    És van még pár, de az már a kígyóval és a kiűzetéssel kapcsolatos.

    Az fel sem merült bennem soha, hogy ez valóban a világ teremtésének leírása lenne. Ahhoz túl kivonatos, pontatlan, és vajon mi értelme lenne a hogyant tudatni velünk? És miért csak a teremtés hogyanját?

    Az evolúcció-elmélet magyarázza azt a jelenséget, ami zajlik, és értelmes választ ad arra a kérdésre, hogyan alakult ki a fajunk, és az összes többi faj.
    Később, jóval később már csak adalékok voltak, amikor megtanultam, hogy melyik gének mutációja tette lehetővé a beszéd kialakulását, az agy térfogatának növekedését, stb.

    Láttam ős-, és előemberek csont maradványait. Láttam dinoszaurusz csontvázakat is. Van némi fogalmam a genetika alapjairól. Darwinnak nem sok sejtése volt a gének, a DNS létezéséről. A genetika pedig szépen megválaszolta a folyamat működését, ami beleillik Darwin elképzeléseibe. Vajon ezek mind véletlen egybeesések lennének? Gonosz összeesküvés évszázadokon keresztül? (mi céllal?)

    Ha van egy kirakós játékom, és nagyon sok elemének tudom a fix helyét, másokat próbálgatással sikerül beilleszteni, a maradékra pedig van egy modellem, aminek az előrejelzései teljesülnek, azaz a modell segítségével meg tudom állapítani, hogy adott helyre milyen darabka való, vajon ebben az esetben létezik-e az, hogy a kirakót totálisan rosszul raktam ki?

    Visszatérve a kérdésedre: nem cseréltem fel soha sem. A Biblia számomra Isten és az emberek kapcsolatát leíró könyv(ek). Minden erről szól benne. Eszemben sincs törikönyvként használni (még akkor sem, ha bizonyos tények egészen pontosan szerepelnek benne - de a cél itt sem az, hogy a történelmi körülményeket megértsük, hanem, hogy Istenhez jussunk közelebb).

    Evolucionista annyiban vagyok, amennyiben Maxwellista is, stb. Elegendő mennyiségű bizonyíték, és magyarázat esetén akár ennél jobb teóriát is el tudnék fogadni. Ha éppen kiderülne egy új igazság. Sőt, ha bebizonyítanák, hogy Jézus meghalt, és nem támadt fel, vagy Isten nem létezik, valószínűleg nem hinnék tovább. De ettől pont nem félek. Hiszen a hitem bizalom, és állok elébe minden ilyen irányú tudományos vizsgálódásnak. A bizalmam ehhez elég erős (remélem).

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák