Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #10776 üzenetére

    Értem. Van hatalma rá. Ezt én is így gondolom. Hiszen mindenható. A kérdés csak az, hogy a bizonyítékok miért nem ezt a verziót támasztják alá? És főleg miért egy tök más fejlődéstörténet rajzolódik ki a leletek, és tapasztalataink nyomán?

    Egyébként megint kikerülted a válaszadást. Amit leírtál, azt én is úgy gondolom, de mégis azt hiszem, hogy az evolúció a tény, és nem a 6 napos.

    Csak próbálom megérteni, hogy mi az oka annak, hogy nem igazán foglalsz állást. Nem vagy radikális, vagy inkább fanatikus, aki mindent pontosan szó szerint vesz a Bibliából. De még olyat sem mondtál, hogy a teremtés történet a bibliában a maga szimbólumrendszerével nem is a teremtés mikéntjét hivatott leírni, hanem azt a kapcsolatot, ami a Isten és az emberek között létezik (ezt most pongyolán fogalmaztam, de remélem érted).

    Szóval se nem ez, se nem az. Azt viszont tudom, hogy a 'hogyan' a hited szempontjából nem is releváns. És gondolom ez az oka annak, hogy a fajunk eredetéről szóló vitába itt nem is nagyon akarsz beleszállni.
    Viszont az érdekelne, hogy egy másik topicban, tudományos megközelítésből nézve mik a gondolataid ezzel kapcsolatban. Ha nem akarod, ebbe tényleg nem kell belemennünk, és meghagyhatjuk a helyet itt a valóban hitbéli eszmecseréknek.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák