Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #10335 üzenetére

    "Az a gond, hogy értem. Te nem érted."
    Folytassuk? Az a gond, hogy én jobban ismerem magam, jobban értem önmagam, mint te engem. Ezen mit nem lehet megérteni?

    "Isten, a biblia tagadja az evolúciót." Még hányszor szeretnéd megnyitni ezt a szálat? A Biblia szép összhangba is állítható az evolúcióval, sokszor kitárgyaltuk. Ráadásul az evolúció bizonyított tény. Az, hogy ezt nem hiszed el, nem változtat a tényeken.

    Az atyák kérdése: a vér szerinti apaságra is vonatkozna ez? Nem mondhatom édesapámnak, hogy atyám(=apám)? ApCsel 7,2. Római levél 9,10.

    Tanítónak se hívhatnánk magunkat. Vajon a tanár belefér? Tanító néni. Nem tudom.

    Végül pedig Jézus nem akarja ezt a szót tiltó listára tenni, egész más okoktól vezérelve mondta ezeket. Egy úr van, az Isten, a legfőbb hatalom és tekintély, és a földi hierarchia neki van alárendelve. Azt is érdemes észrevenni, hogy a papok mindig testvéreimnek szólítják a többi hívőt.

    "Te pedig makogásról beszélsz. Meg állati létformáról, amivel még a pünkösdöt is eltörlitek." Mi az összefüggés? A pünkösdöt eltöröljük?

    "Mert ugye ki adja a nyelveken szólást? Isten. És a nyelvet? Az meg a makogásból lett.
    Gratulálok.
    Nagyon nem logikus."

    Számodra mi nem logikus? Hogy kifejlődött az emberben a beszéd lehetősége, és vele együtt a beszéd? És ez tette lehetővé aztán a nyelveken szólást? Hol van a logikai bukfenc? Tudom hol van. De nem akarlak vele megbántani.

    "Ha oda beteszed a lábad, része vagy mind annak a dolognak, ami ott történik, mert azzal felvállalod, ha bementél. Azzal is ha azt mondod katolikus vagy. Ezt pedig itt kijelentetted."

    Nem kell mindennel egyet értenem attól, hogy felvállalom. Legjobb példa erre maga Jézus. Felvállalta az emberi létezést, annak minden velejárójával. Nem értett egyet rengeteg dologgal, és mégis alávetette magát.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák