Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz kisninja #603 üzenetére

    kisninja írta:
    Van anyi tapasztalatom, hogy tudjam, hogy mi miért történik. Tudod egyátalán hogy hogyan mérik a kábeleket? Elárulom Átmérőben az az 1-es !!!

    Bizonyára van annyi tapasztalatod, pontosan ezért is állítottad, hogy az alaplapi csatlakozó ment össze és ezért történt a baleset. :R Lehet, hogy felétek átmérőben mérnek valamit, felénk mértékegységekkel fejezik ki magukat a szakemberek. ;)

    kisninja írta:
    Nem bizonygatom neked de nézd meg a te gépeden a kábet ha minőségi akkor rá van írva hogy mit bír el max.

    Nem a kábelre írt érték adja meg a megengedhető maximális áramerősségét, hanem a kábel keresztmetszete. Azt pedig abból kapod meg, hogy AWG-18, ez azt jelenti, hogy kb. 0.82 mm^2 a keresztmetszetet. A következő linken [link] határold be te is nyugodtan, hogy hova tartozik akkor. Az én olvasatomban 9-11A jön ki. Egyébként egészen addig terhelhető a vezeték, amíg maga a vezető hőmérséklete át nem lépi a szigetelőanyag olvadási pontját. Sőt, akár ennél jobban is terhelheted, de a szigetelésnek utána lőttek. Ezért is kérdeztem, hogy mit jelent az ''elbírja'' a te értelmezésed alapján.

    kisninja írta:
    (20A) Na most ha 4 kábel helyett csak 1-en tud folyni az áram akkor szerinted azon az egyen ugyan anyi áram fog folyni mint mikor 4 van. Ugye ezt te sem gondolod komolyan.

    Ugye ilyet mégcsak le se írtam? A Kirchhoff csomóponti törvény itt is érvényes.

    kisninja írta:
    Mérnem nem is kellet mert a legjobb esetben is max 1 érintkezett jól a másik meg félig meddig.

    Ha ki szeretném jelenteni, hogy hol mekkora áram folyik, vagy folyt, akkor nekem mérnem kéne hozzá, mert egyik érzékszervem se képes áramerősség mérésre. Te kijelentetted, hogy a csatlakozó 20-25 A-t nem bír el, ez akkor tartozik a témához, ha ennyit kellett elviselnie. Ezt pedig úgy látszik neked nem kell mérned. Ennek örülök és elfogadom. :R

Új hozzászólás Aktív témák