Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz didyman #13900 üzenetére

    Én már találkoztam mindent beterítő finom aluminiumos trutyiforgáccsal és a vele együtt fröccsenő sárgás-barnás akármivel (gondolom valami elektrolittal átitatott anyag (tán papir) lehet, ami a fegyverzetek között leend). És a hozzá tartozó - mellesleg rém büdössel - ami ilyenkor ugyebár adott. A pukkanás hatását most inkább mellőzném (de volt már majdnem tele a gatya ...)

    Ha viszont a hangnemem túl meredek lett volna, az elnézésedet kérem, tényleg nem vadulásnak szántam ...

    Amúgy az elektromos paneleken való eligazodás egy külön tudomány, így a nagyfeszültségű és kapacitású kondenzátorok kisütése is minden bizonnyal az, azonban erre én azt az elvet vallom -
    ha valaki nem ért hozzá, a tápjának még csak a fedelét se vegye le, különösen pedig ne babráljon benne az ott kószáló rejtett áramok körül.
    Aki viszont eligazodik benne, az nem csinálhat akkora bakit, hogy (még csak véletlenül se) barátilag fogdossa a 220-at! Bár engem már elég sokat ütött meg, de nem lettem kuki ...

    Mert mindezzel kapcsolatban nagyon igaza van annak a fórumtársnak, aki mindig automatikusan, de zárószó-ként azt írja:
    " Az erős áram olyan mint a gyenge áram, csak más a fogása."

Új hozzászólás Aktív témák