Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mancer7151

    tag

    válasz razor1010 #1 üzenetére

    Én bemennék a szolgáltatóhoz ők tudják szerintem honnan indult a hívás, és meg is kereshetik az eszközt akárhol is van. Mondjuk lehet rendőrség lesz belőle vagy anélkül eleve nem intézkednek. Gondold meg akarod-e.

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz razor1010 #1 üzenetére

    Tegyél feljelentést.:( Ilyenkor külföldről bejövő hívásban hamisítják be a
    hívószámot, adott esetben a tiéd: a rendőrök lekérdezik a szolgáltatónál
    a híváslistád, tök egyértelmű lesz, hogy nem te voltál.:K Ez azért jó, mert
    papírod lesz róla, ha esetleg téged jelentene fel a másik oldal. Csalóként.
    Jellemzően a hamis hívószám arra kell, hogy mondjuk egy bank nevében
    telefonálva próbáljanak meg kicsalni adatokat... Amikor meg valaki rájön,
    és megpróbálja visszahívni, akkor nem a csalónál csörög... (Illetve nyilván
    tudják, hogy külföldi számokkal szemben bizalmatlanabbak az emberek.)

    Ui: eredetileg konkrétan adott bank számát hamisították be, ám azt elég
    gyorsan ki lehetett szűrni, ezeket a véletlenszerűen választott, előfizetők
    által használt számokat meg gyakorlatilag lehetetlen, legalábbis jelenleg.

  • csendes

    őstag

    válasz razor1010 #1 üzenetére

    MultiSIM-mel lehetséges (Magyarországon csak a Telekom-nál): [link][link]: A MultiSIM működéséhez technikai hívószám tartozik, azonban Telekom hálózatában végződtetett hívások esetén a MultiSIM-edről indított hívások a hívott félnél a havi díjas előfizetésed hívószámát jelzik ki.
    Ha nincs ilyen MultiSIM szerződésed, akkor mindenképpen a lehető leghamarabb jelezd a a szolgáltatónak, hogy mi történt (vagyis azonnal az adott telefonon hívd őket), és ők részletesen utána tudnak nézni, például a cellaadatokat is látják.
    Az is előfordul, hogy emelt díjas külföldi számokról (amik hasonlítanak a magyar számokra első látásra), próbálnak meg visszahívást elérni, és így egy nagyobb összeget le tudnak nyúlni. Vagy csalók próbálkozhatnak adathalászattal.
    Egy reklamációval kapcsolatban egyébként volt alkalmam az egyik legnagyobb magyar telefonszolgáltató adatkezelési gyakorlatával megismerkedni, gyakorlatilag semmiféle védelem nincs, konkrétan minden személyes adatomat a lakcímemet, és a telefonszámomat is átadták egy fantomcégnek, akik aztán folyamatosan hivogattak, ezt el is ismerték. Még a német központjukkal is felvettem a kapcsolatot, ahol közölték, hogy magyarként nem vonatkoznak rám az uniós adatvédelmi szabályok. A végén inkább kifizettem azt az összeget, amit azért követeltek, hogy levegyenek a listájukról.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák