Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz *Ropi* #5192 üzenetére

    Minden tiszteletem oda... meg munkásságod felé...
    Sőőt még oldaladon is találtam pár dogot amit magam is hasznosíthatok és hasznosítottam is.

    De egyszer sem hallgattam ilyen dolgokban rád... és még mindig remekül megjavítom a nálam kikötött vakukat.
    Még mindig nem rázott meg úgy áram amit egy anyázással ne tudtam volna rendezni.
    És még mindig nem jelent nagy erőfeszítést kisütni egy kondenzátort.

    Egy LiPo cellám se gyulladt ki 8 év alatt mióta forognak a kezeim között. (bár egyszer egyet szétlőttünk lőtéren és az produkált valami égésterméket, de önkéntes tűzoltókként roppant szakszerűen az épp fogyasztott vizet szájból ráeresztettem és abba maradt az a "nagyon égés.")
    Őszintén szólva 2009 óta már totál alap elvárás, hogy LiPo, LiIon és kb minden Lithium származékú energiahordozó burkolatába integrálva vagyon a korábban "LiPo Safety Bag"-nek nevezett csoda anyaga.
    És ezt mára már kb minden Csincsi mezei RC LiPo is tartalmazza.
    Nem ég... csak füstöl mint állat... és kitombolja magát a burkolat alatt..
    Ha kicsomagolod (persze miután az érintkezőknél is feltépted a fóliát és a csonkra ponthegesztettél magas ellenállású kábeleket mivel a forr.fülek egyfajta biztosítékként viselkednek rövidre záráskor és elégnek/elpattannak keresztbe... a levegő meg nem jó vezető.) ezek után telibe lukasztod szöggel... NÉGYSZER.
    Akkor TALÁN tapasztalhatod az 500-700°C -os gyorségést.
    De gyanúsabb, hogy hamarabb kiszárad belőle az elektrolit mint végrehajtsd rajta mindezt a mókát.

    Amm a témához visszatérve; Nem értem miért van feltüntetve a Nikon SB 28dx -emen matricázva, hogy 6V és még az egyenáram jelölés polarizált csatlakoztatással egyetemben megjelölve (ugyan ezen matricán a CE tanúsítvány logó)
    Illetve ugyan ezen 6V-os Trallala a manualban. :F
    Ha tényleg a villanócső munkafeszültségét kellene átküldeni rajta, akkor ez mi akar lenni?

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák