Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1215 üzenetére

    Helló!

    PoE: van az aktív, és a passzív.

    A passzív, injektoros megoldásnál az eszköz saját tápját dugod az injektorba, az ethernet kábel másik végén meg kijön a DC, és bedugod az eszközbe ;-)
    De mivel az eszközök eléggé alacsony feszültséget igényelnek szinte mindig (5V, 7V, 9V) , és így nagyobb az áramerősség, ami a vékonyka ethernet kábelen folyik, esni fog a feszültség. Hosszú kábelen sokat. Ezért érdemes mérni, és ha olyan a helyzet, akkor be lehet dugni az 5V-os táp helyett 7V-os tápot, a 7V-os helyett 9V-os tápot, a 9V-os táp helyett 12V-os tápot, stb., hogy elérjen az eszközhöz akkora feszültség, amiről már stabilan működik.

    Aktív PoE rendszernél a feszültség általában szabványos 48V, értelemszerűen itt pl. az 5V-hoz képest ugyanazon a kábelen kb. tizedannyi feszültség fog esni, ami ráadásul egy nagyságrenddel kisebb hiba: pl. ha passzív 5V-os rendszernél egy adott eszköz áramfelvétele mellett 1V esik, az 20% feszültségveszteség, ami piszok sok. Aktív rendszernél 0,1V fog esni körülbelül, ami a 48V-hoz képest meg kb. 0,2%, ami azért már jobban hangzik ;-)

    Ezért van az, hogy passzív rendszernél a saját táppal pár méter kábelen szokott működni egy eszköz, ha trükközünk a táppal, akkor 10-20m még akár ki is jöhet: aktív rendszerrel meg akár a 100m is működhet.

    PoE-t még csak LAN porton láttam, eleve ugye a nevében is az E az Ethernet ;-) A WAN ritkán az, de ha mégis, akkor persze jöhet rajta PoE is.
    De a WAN port általában valami "távközlési" megoldás, tehát telefonvonal, azon meg ott van a delej a telefonkészüléknek: de egy router-nek az tuti kevés lesz.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1226 üzenetére

    Az a baj, hogy láthatóan lövésed sincs a dolgokhoz, kérdezel, válaszolnak, azt meg nem fogadod el. Ez így nem túl jó ;-)
    Ha tudsz, ne kérdezz, ha nem tudsz, fogadd el, amit írnak.
    Én >20 évig informatikus voltam, szükségből (nem volt elég pénze a megrendelőnek) sokat szórakoztam hosszú kábel + passzív PoE kombinálásával, szóval amit írtam, azt tapasztalatból írtam.
    (A telefontöltő hogy jön ide??? Folyamatosan kevered a dolgokat, amivel jól összezavarod magad ;-)

    Gbit + passzív PoE létezik (elvégre nem nagy dolog szétválogatni az AC-t meg a DC-t, pont így működnek a "tápfeladós", beépített erősítőt tartalmazó TV antennák) , keress rá, mert ha belinkelem, úgysem hiszed el ;-)

    De 20m kábelen sok szerencséd nem lesz vele, ha nem hiszed el, amit írtam... ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1228 üzenetére

    Pár napja kezdtem el olvasni ezt a topicot, és látom a szenvedésedet: állandóan kérdezel, válaszolnak (szerintem tök jól, érthetően, szakmailag korrektül) , te meg mint egy kisgyerek, úgy reagálsz mindenre.
    Ha neked így jó, akkor tök jó ;-)
    Én meg feleslegesen nem szeretek írogatni...

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1234 üzenetére

    Csupán annyi furcsaság van veled kapcsolatban, hogy folyamatosan kérdezel (és nehéz kihámozni, hogy pontosan mit, mert annyira terjengősen adod elő) , amire ha valaki válaszol, akkor jól kioktatod, mintha te jobban tudnád (persze ezt is olyan rizsahalmazzal, hogy az embernek nincs is kedve végigolvasni)
    Csodálkozok, hogy még van, aki válaszol neked!
    Én pl. piszok türelmes ember vagyok, de az első neked adott válaszomra kapott reakció után eldöntöttem, hogy segíteni soha többé nem próbálok ;-)
    Sőt, ilyen jellegű hozzászólást sem írok többet, mert nem ide tartozik, csak gondoltam még utoljára ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1236 üzenetére

    Na jó.

    Idézem magamat, mert most azt írod, hogy nem ezt írtam, pedig a tények makacs dolgok, főleg írásban, ezért nehéz velük vitatkozni, mert hamar kiderül a turpisság, hogy nem is úgy van, ahogy állítod, hogy van, mert én mégis azt írtam, amit írtam, és az írva van itt a fórumban lejjebb, csak te nem értetted, vagy nem akartad érteni, vagy nem tudom, de most olyanra hivatkozol, amit én nem is írtam soha!

    (Ezzel most a te stílusodat próbálta utánozni, csak hogy egy kis ízelítőt kapj abból, mivel állunk szemben ;-)

    "A WAN ritkán az, de ha mégis, akkor persze jöhet rajta PoE is.
    De a WAN port általában valami "távközlési" megoldás, tehát telefonvonal, azon meg ott van a delej a telefonkészüléknek: de egy router-nek az tuti kevés lesz."

    Szóval úgy érzem, hogy erősen kevered a fogalmakat: az ethernet nem csak cat.akármi kábelen jöhet, és ami a cat.akármi kábelen jön, az nem biztos, hogy ethernet.

    Szerintem az is a baj, hogy a válaszokat nem elég alaposan olvasod el, és nem is érted, ezért azt hiszed, hogy a válasszal van a baj - pedig nem is...

    Most már tényleg befejezem a vitát veled, mert totál értelmetlen, csak egy kicsit zavar, hogy azt írod, nem írtam, amit pár hozzászólással lejjebb írtam ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz gyulank #1238 üzenetére

    "Szóval úgy érzem, hogy erősen kevered a fogalmakat: az ethernet nem csak cat.akármi kábelen jöhet, és ami a cat.akármi kábelen jön, az nem biztos, hogy ethernet."

    Ez a WAN portra is igaz!
    Ha nem hiszed el, akkor OK ;-)
    De először ezt kellene feldolgoznod valahogy, utána minden könnyebben menne.

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz inf3rno #1241 üzenetére

    Ezek az új dolgok nekem már kimaradtak...
    kb. 8 éve nem foglalkozok informatikával, a "hobbim" meg sohasem volt, úgyhogy amit az elmúlt 8 évben találtak fel, és nem volt rá szükségem valamiért, az nekem nagy valószínűséggel ismeretlen.
    De ez a DAC kábel ez jó cucc, gondolom komoly pénzt lehet vele sórolni egy jól megpakolt szekrénynél :-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Merula Alba #1278 üzenetére

    Helló!

    Ez valami telefonos cucc: nem is azokra a csatlakozókra vezeti ki a jelet, ami a számítógépes hálózathoz kell.

    Igazából az ethernet hálózatot nem lehet csak így elosztani, de egy kábelen két végpontot egy switch-ről el lehet húzni, ha a helyzet úgy hozza, és elég a 100Mbit/s-os sebesség... Ha a kábel mindkét végére ilyet teszel, akkor akár még működhet is. (a tetejükre rá van rajzolva a bekötésük, látod a különbséget: az ethernet 100Mbit-en az 1-2 3-6 csatlakozókat használja egy-egy érpárral, és fontos, hogy ezek valóban egy csavart érpárral legyenek összekötve)

    De ennyiből (meg még kell hozzá valószínűleg cat.6 toldó - a telefonos toldó ide sem jó) már egy rendes 5 portos switch is kijön, és akkor lesz 4xGbit csatlakozásod a 2x100Mbit helyett, úgyhogy tényleg csak nagyon indokolt esetben érdemes nekiállni ilyenekkel szórakozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz G.A. #1283 üzenetére

    Helló!

    A fali kábelre RJ45 dugót nem szabad krimpelni, illetve csak speciális, fali kábelre valót. A patch kábelre való dugó szinte biztos, hogy érintkezési hibás lesz!

    A patch kábelt meg nem igazán lehet lengő anyába bekötni (már ha a lengő anya az UTP aljzatot jelent) , mert az meg abba nem illeszkedik rendesen: az aljzat késes csatlakozóit tömör vezetőjű fali kábelhez találták ki.

    Szóval először meg kellene mindent rendesen szerelni, aztán továbblépni ;-) A falból kilógó patch kábelre pl. érdemes dugót tenni, egy cat.5-ös rj45 toldót dugni rá (a telefonos rj45 toldó nem jó!!!) , és abba menjen a patch kábel a routerből.

    Ja, az erek, érpárok sorrendje rendben van? Mert ha azt is "telefonosan" kötötted, akkor a 100Mbit vagy megy, vagy nem, a Gbit meg biztosan nem megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák