Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seaky77

    tag

    Sziasztok segítséget kérnék utp cat6 kábelek vannak behúzva a házba ezen már nem tudok változtatni. A rack szekrényemben van egy patch panel (stp). Elkezdtem csatizni és azt vettem észre hogy ha a szobai végpontra stp árnyékolt aljzatot rakok (nyílván mivel utp a shield nincs kötve sehova) és az stp patch panel-ről stp patch kábelt bedugom a kábel teszterbe akkor a 7-es vezeték random kihagy. Ha csak annyit változtatok hogy a patch panelbe egy műanyag utp kábelt dugok akkor jó. Gondolom a shield korul lehet a gond. Tudnátok segiteni hogy mi lehet a gond?

    Amúgy ha leszarom a kábelteszert és gépre dugom full jól működik de akkor is idegesít mi lehet a gond.

    Amúgy egy kis olcsó kinai kábel teszerem van egyik felén passzív másik felén aktív led-es.

    Előre is köszi!

  • seaky77

    tag

    válasz kisskd #1838 üzenetére

    Ilyen kütyűről van szó rendkívül primko:
    https://3bnetwork.hu/termek/halozati-utp-es-telefonos-kabel-teszter-rj-45-rj-11-kabelekhez/568778

    A random kihagy azt jelenti hogy ugye futnak a ledek 1-8 ig a teszt alatt és minden második körben a 7-es led nem villan fel. Ha a kábelt műanyag rj45-re cserélem a patch panelről a kütyüig akkor mindig 1-8 jól villog.

    Amúgy a hiba jelenség az volt hogy erre a kábelre dugott AP furán működött néha nem volt elérhető. Szét offoltam a tplink omada forumot hogy milyen szar az AP-juk. Majd egyszer úgy döntöttem :) hogy leveszem az AP-t és rádugok egy laptopot és tolok egy iperf-et ami kihozta hogy 1mbit csak a sebesség. Most a pacth kábelt műanyagra cseréltem és ok.

    Minden esetre rá fogok mérni mert nagyon fura!

Új hozzászólás Aktív témák