Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mandras81

    senior tag

    Sziasztok!

    Cat6 fali FTP-vel tervezem kábelezni a házat (felujítás előtt állunk, így jelenleg falon kívül húzom be, de a végleges állapot szerint be lesz vésve védőcsőben), és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Most csinálom elöször, így elképzelhető, hogy itt-ott hülyeségeket írok, de alaposan körbejárom a témát, mielőtt belekezdek.
    1. Az a terv, hogy a plafon alatt ~30 cm-re futó erősárammal párhuzamosan, afelett kb. 10 cm-rel lesz a nyomvonal, ez így oké? Hogy oldjam meg adott esetben a keresztezést? Simán süllyesztett kötődobozzal? Az erősáram anno be lett gégecsövezve, most csak kábelcsere, meg itt-ott bővítés várható.
    2. Mü 3-as csövet tervezek, de ebböl van vastag-, és vékonyfalú is. Melyik javallott?
    3. POE-s IP kamera rendszer (a szobákból ütöm át 10-es fúróval a falat) esetén azt tervezem, hogy kívülről indulva a sorrend IP kamera -> kültéri falon kívüli kötődoboz ráállva a lyukra -> védőcső (vagy itt azon a 30 centin kimarad -> a beltérben süllyesztett kötődoboz. Ez így ok? Illetve, az első gondolat az volt, hogy RJ45-ös dugót teszek a kábelre, amit a kinti kötődobozban kötök össze a kamerával, de aztán felmerült bennem, hogy mivel a fali kábel elég merev, ezért keystone-t rakok rá még bent, és onnan patch kábellel megyek át a falon. Melyiket válasszam?
    +1. Láttam valamelyik kommentben dupla fali utp kiállásról írtak. Ha jól gondolom, akkor ehhez dupla hosszan kell vinni a hálózati kábelt. Ennek mi értelme? Úgy értem nem egyszerűbb egy kábelt vinni, majd odatenni egy switch-et? Vagy van valami performanciális különbség a kettö között? Vagy gigabit feletti hálózathoz talán egyszerűbb/ olcsóbb a kábel duplikálás, mint olyan switch-et venni?

    Köszi előre is az iránymutatást. :-)

  • mandras81

    senior tag

    válasz mandras81 #1316 üzenetére

    Olvasgatva a kommenteket többször láttam erősáram-gyengeáram nyomvonal között min. fél méter távolságot ajánlani. Nem tudom elképzelni, hogy egy modern családi házban lenne ehhez hely, hacsak nem olyan helyen vezetve valamelyik kábelcsoportot, ahol mondjuk az ember valamit (képet, szekrényt, bármit) felfúrhat. Máshol meg azt olvasom, hogy a szabvány (nem tudom melyik pontosan) szerint minimum 10 cm. A kettő között azért van különbség... Van _gyakorlati_ tapasztalata a két nyomvonal közötti minimális távolságról?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák