Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz ITcr0wd #994 üzenetére

    Szia!

    1.)

    Én is innen szoktam venni, mert adnak méterre is akár, nem csak teljes dobot, de lehet, hogy a te esetedben ennek nincs nagy jelentősége, meg amúgy is egy 10-15%-al drágább náluk a kimért. Inkább magára a kábelre érdemes koncentrálni, mint a cégre, ahonnan veszed. Én legutóbb Draka UC900 Cat7 S/FTP 1000MHz LSHF-t vettem tőlük, az bevált, meg úgy voltam vele, hogy ha már komolyabb kábelt veszek, akkor legyen meg az 1000MHz, ne csak 5-600MHz, de ez már inkább csak ilyen úri passzió, meg írta itt más, hogy neki viszont nem vált be a Draka valamiért. Amit én vettem, az nagyjából azonos vastagságú a koax kábellel, szóval közel sem olyan vékony, mint a tiéd. Te a vékonysága vagy az ára miatt választottad a másikat? Behúzásnál majd óvatosan bánjatok vele, nehogy eltörjön, meg érdemes utána ellenőrizni teszterrel is, hogy minden rendben van e.

    2.)

    Szerintem igen, a belső árnyékolás inkább azért van, hogy az érpárok között ne legyen áthallás, a külső meg azért, hogy más kábelekkel ne legyen áthallás. Ettől függetlenül ajánlott kerülni, hogy villannyal fusson egy csőben. Általában az áram és az adatkábelek jó, ha külön csőben futnak, keresztezni persze keresztezhetik egymást, csak párhuzamosan ne menjenek hosszabb távon.

    3.)

    Vannak direkt kültéri kábelek, de ez attól is függ, hogy mennyire kültér. Pl ha fedett helyen megy, nem éri a nap, akkor szerintem bármelyik beltéri is jó lehet. Illetve, ha beteszed valamilyen védőcsőbe, akkor is. Ha ki van téve az időjárásnak, akkor fontosabb, hogy valami erősebb UV álló köpenye legyen, illetve a sodort réz jobban bírja a hajlítgatást, mint a tömör, de azért az se a végtelenségig, úgyhogy rendesen rögzíteni kell.

    A videonál attól függ, hogy milyen felbontás, milyen frekvencia, mennyire tömörített, pl a nyers 4k 30FPS-hez 4Gbps kell [link], a H264-el tömörítetthez meg olyan 30 Mbps elég [link]. Érdemes lemérni, hogy ténylegesen mit használnak a kameráid. Ha komolyabban bele akarod ásni magad a témába, akkor ez érdekesnek tűnik: [link] Szerintem ha tömörített videot küldesz rajta, akkor egy kültéri cat5e-nek is bőven elégnek kéne lennie, az alá viszont nem adnék, mert már annyira elavult a sima cat5.

    A PoE már jóval érdekesebb kérdés, elviekben bármelyik jó hozzá, a gyakorlatban azt írják, hogy jobb a tömör rezes, mert kisebb az ellenállása, mint a sodortnak. [link] Minél vastagabb és minél jobban árnyékolt, annál jobb lesz PoE-re is, de az, hogy melyik elég jó a te felhasználási módodra nagyban függ attól, hogy 15, 30, 60, vagy 100 Wattos PoE-ről van szó. Ránézésre egy cat5e U/UTP elég egy 15 Wattos PoE-hoz, de egy 100 Wattoshoz már talán cat6a S/FTP kell. Vastagság terén ugye van ez az AWG rendszer, ami eléggé elcseszett. [link] Minél nagyobb az AWG, annál vékonyabb a kábel, úgyhogy ha találsz 22 vagy 23 AWG-set, akkor inkább olyat vegyél PoE-hoz a 24-es helyett. Írnak itt még olyat, hogy temperature rating, gondolom ez a köpeny anyagától is függ, és nem igazán találni róla semmit. Ennél a webshopnál nem is írják, hogy mi hány fokot bír, érdemes lehet esetleg vásárlás előtt rákérdezni. Szerintem nagyjából ennyi alapján már tudsz választani. [link] [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák