Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forten

    tag

    válasz pinnacle #302 üzenetére

    Hello.

    Cat5e bőven elég.Ha,készre szereltet veszel arra ügyelj,hogy nyolc ér legyen bekötve,ne négy.Bár egy krimpelő fogóval nem sokból tart átnyomni.
    Miért aggódsz előre,hogy lesz-e náluk utp?
    Ha,nem lesz maszekbe ,megcsináltatod velük munkaidőn kívül, amennyiben Neked elfogadható árát mond.Ha,meg túl sokat mond,veszel készre szereltet,ha az jön ki olcsóbban. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Hol volt,hol nem volt..."

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz pinnacle #302 üzenetére

    Fogalmam sincs. Én úgy sejtem, hogy amit kihoznak, az egy wifis modem+router, max egy rövid UTP patch kábellel. A többit rád bízzák. Inkább koax-al szoktak ők szórakozni, hogy elosszák a tv-k között, a nettel annyira nem. De persze lehet, hogy csak azért, mert nem kértem rá őket. Igazából a koax-ra sem, de ha már ingyen megcsinálják... Az UTP szereléshez teljesen más szerszámok kellenek, mint a koax-ra, ha nem készültek fel rá, akkor nem fogják tudni megcsinálni. Akár még az OBI-ban is vehetsz kimért patch kábelt, vagy bármelyik számtech boltban, 20m olyan 2000Ft vagy az alatti áron a jó, 3000-et már sokallnék érte, de végülis filléres összeg. A kábelt furaton egyszerűbb úgy áthúzni, hogy nem szerelt és utána krimpelni rá a csatlakozót. Ehhez kell krimpelő fogó, blankoló, vágó, meg csatlakozó fejek, meg persze ajánlott egy kábel teszter is. Egy olcsó hálózatos szerszámkészlet olyan 5k körül kezdődik. Ha nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor kérd el azoknak a számát, akiket kiküldenek, és kérdezz rá. Legrosszabb esetben átfúrják a falat egy nagyobb lyukkal te meg veszel szerelt kábelt és valahogy átküzdöd rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák