Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Fjoe #650 üzenetére

    Én cat6a-t tennék mindenhova, ha új házba kellene behúzni. 10 gigabites sebességet tud, ami szerintem egy 15-20 évig biztosan elég lesz. Árnyékoltat érdemesebb lenne venni (S/FTP), aztán eldönteni, hogy akarod e földelni az árnyékolását vagy sem. Bármi van, elvileg kevesebb lesz a zaj azzal. Csak az áramtól külön csatornában szabad vinni ezeket az adatkábeleket, az áram csatornájától meg jó, ha van fél méter távolság. A fali kábel a falba és a kábel csatornába kell, ahhoz csatlakozik az RJ45 anya, utána az aljzattól a gépekig patch kábel fog kelleni, ahhoz meg az RJ45 apa. A kettőt nem szabad felcserélni, mert a fali tömör rezes, a patch meg sodort rezes, és szerintem a tömör rezes törik ha sokat hajtogatod, a sodort rezeset meg nem lehet normálisan RJ45 anyára szerelni. Az aljzatnál én keystone-t javaslok. Nem igazán láttam semmi értelmeset kész aljzatok terén, a cat5e meg cat6 aljzat meg kompatibilis cat6a kávellel, de lehúzza a sebességét 1 gigabitre, szóval ha később jobb neted vagy belső hálód lesz, akkor cserélni kell az aljzatokat. A keystone-nál meg csak bepattintod a cat6a modult, aztán kész. Láttam itthon 1-es, 2-es, és nagyon ritkán 3-as keystone aljzatokat. Én magamnak 4-eset rendeltem külföldről. Nem valami masszívak sajnos, de karmosat (vagy körmöset?) nem találtam, csak ilyen szabvány szögletes szerelődobozba csavarozhatót, aminél ki tud szakadni a csavar a műanyagból, ha megtépem a kábeleket. Szerintem kábelcsatornához is biztosan van megoldás keystone-ra, sőt arra inkább jellemző, mint fali aljzatokra. Lehet koaxot és optikait is vinni egyébként keystone-on. A UPC nálunk koaxon jön, és szerintem máshol is azon mehet. A digi optikai sok helyen. Biztosat akkor fogsz tudni, ha rákérdezel a szolgáltatónál. Én azt csinálnám, hogy ahol behozzák, már onnantól én vinném tovább a falban vagy kábelcsatornában, mert elég ocsmányul gányolnak bármelyik szolgáltatóról van szó. Felszögelik a falra, átfúrják a falat, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák