Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Sziasztok!
    A problémám a következő:
    Felújítok, és most szembesültünk vele, hogy nem lett a falban cső kiépítve az internet központ (szolgáltatói eszközök, stb) és a nappalim között, amiben a netet oda tudnám vinni kábelen. Tudom, lehetne wifin is, de a fix eszközöknek (márpedig egy falra szerelt tévé annak tekinthető), jobban szeretem a kábeles megoldást. Lényeg a lényeg, el tudnám húzni utólag a villanyvezeték mellett, de ez több okból is kockázatos. Egyrészt akkora kerülővel kellene mennem (a normális 4-5m helyett lenne vagy 30), hogy ott már nem mernék még STP kábelt sem elhúzni, másrészt sok a vezeték, az sem biztos, hogy normálisan el lehetne egyáltalán húzni a kábelt a viszonylag vékony védőcsőben.
    Arra gondoltam, hogy egy átalakítóval átmennék optikára, az vékony vacak, biztos elfér a villany mellett, nem zavarja a hálózati feszültség, stb. Nézelődtem átalakítókban, és az alábbi megoldások kerültek a szemem elé. A kérdésem, hogy ezek jók lehetnek-e, illetve milyen optikai kábel kellene, mennyire könnyű azokat házilag csatlakozózni (de szép magyar szó), stb, bármi, amire figyeljek?
    Átalakítók:
    Ilyenből 2db?
    Vagy ilyen páros?
    Vagy teljesen más cucc kellene hozzá?
    Próbáltam az összefoglalóból kiindulni, de ott csak a kábelről van szó, így inkább írtam.
    Köszi a válaszokat előre is!

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák