Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sigterm

    újonc

    Sziasztok!

    Megosztanám saját tapasztalataimat a csodás UPC WiFree-ről. Bocs ha hosszú.

    Egészen az utolsó pillanatig halogattam az új modem beüzemelését, mindaddig ameddig a jó öreg ScientificAtlanta működött. Egyrészt azért mert több szempontból is bosszantott a UPC modellje: kipostázzák az új eszközt, amit aztán én saját magam szerelhetek be, állítgathatok stb úgy, hogy én mindezt nem kértem. Ki is számlázhattam volna nekik a mérnök-óradíjat.
    De ok. Túltettem magam rajta. Ilyen időket élünk.

    Mivel nem bízom semmi olyan eszközben aminek csak egy részének lehetek az adminja, egy percig sem gondolkoztam azon, hogy a modemet router módból visszavágom bridge-be. Nem is volt ezzel gond, ment minden a régiben mint a karikacsapás.

    Aztán azt kezdtem el észrevenni, viszonylag hamar, hogy a mobil eszközeim szépen dobálják el a meglévő és már harcedzett saját AP-mmal a kapcsolatot. Nem volt nehéz összefüggésbe hozni a dolgot az új modemmel. Persze próbáltam variálni a csatornákkal, eredménytelenül. Nosza, nézzük meg hogyan lehet deaktiválni, úgysem tetszett ez az egész hotspot kiszolgálósdi: manuálisan sehogy, maradt a UPC callcenter, önkiszolgáló menüpont. 72 órás határidő.

    Aztán eltelt egy hét, majd talán még egy, de a UPCWiFree SSID csak nem akart eltűnni. Nem, nem a szomszédé volt. Kedves hangon (itt még), megérdeklődtem hogy a 72 órát azt vajon hogyan kell értelmeznem... De kikapcsolták, és lőn, saját wifi stabillá változott. Happy end.

    Egy darabig. 1-2 hónap után, érdekes módon, megint elkezdett ledobálni a wifim. A listában megint ott figyelt - maximális térerővel - a kis UPCWiFree. Pedig én ezt ugye kifejezetten nem kértem.

    Ügyfélszolgálat felhív, majd szokásos körök: "ez biztos csak a szomszédé..." Hát, nem az volt természetesen, ezt azért egy kis idő után az ügyintéző is belátta. De továbbra is azt állította, hogy márpedig ő úgy látja bentről hogy ki van kapcsolva. Aztán, ha jól emlékszem kapcsoltak valakit, aki azért valamicskét érthetett is hozzá, mert többszöri próbálkozásra nem csak a WiFree-t, hanem tokkal-vonóval az egész wifit kikapcsolta (állítólag) a modemen. Saját wifi ismét stabilizálódott. Happy end.

    Egészen máig. Két órás kínlódás után az instabil wifikapcsolat miatt, eszembe jutott hogy mi van ha...
    UPCWiFree strikes back. Itt már kicsit morcosabban hívtam fel a UPC-t. Szokásos: biztosan a szomszédé... beb.szna ha a szomszéd modeme az iróasztalomon lenne. Ismét technikai segítségkérés az ügyintéző részéről egy technikustól, és lőn, UPCWiFree eltávozott. Ismét.

    Eredmény: 18 perc telefonálás, saját költségre.

    Csak úgy halkan megjegyzem. Történetesen, ha nem akad össze a saját wifimmel/routeremmel, akkor soha nem jövök rá, hogy visszakapcsoltak valamit, amit én határozottan elleneztem. És itt most mindegy, hogy ez szándékos (naív módon nyilván nem), vagy véletlen. Ha az első, akkor az polgári jogi kategória, ha nem, az pedig a hozzá nem értés tipikus esete.

    Ja igen, azért azt megígérte, hogy nem kapcsolódhat vissza....pont mint a múltkor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák