Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz kabelmania27 #61568 üzenetére

    Ha a falban van osztó hol szokott elhelyezkedni?
    Azért kérdezem, mert egy sima kis villanyszerelő dobozban nem férne el az osztó szerintem.

    Csináltam egy vázlatos rajzot paint-ben. Én behúztam a kábelt az 1-es pontig (odáig minden tökéletes). Mikor jöttek bekötni, mindenhonnan kiszedték a régi fali aljzatokat, és a kábelvégekre új kompressziós csatlakozókat tettek. Eredetileg úgy kötötték be, hogy a 1-es pontban volt az elosztó, a 2-esben a tv, és a 3-masban a modem. Közben aztán a tv átkerült a modem mellé (3), így az 1-es pontba egy toldó került, és a 3-mas után van az osztó, a 2-es ág jelenleg üres/le van választva.

    Ami nagyon érdekes, az a kábelek iránya. Pont nem arra indul, amerre kéne. Erre akkor jöttem rá milyen furcsa, mikor a tv át lett helyezve, és először rossz ágra kötöttem a modemet. Eredetileg a régi hálózatnál bejött a jel az egyik régi kábelcsonkon (barna vonal), elment a 2-es és 3-mas pontba (az egyes pontig az új behúzás, az én voltam). A fal mindkét oldalán voltak fali aljzatok, az egyik oldali aljzatba ment a koax, és az aljzat hátuljából ment a túloldali aljzatba a jel). A jel aztán kiment a másik kábelcsonkon (barna vonal) és ment tovább a lichhof-ba egy másik lakásba. Ha jól számolom 2 osztót, vagy egy hármas osztót kéne találnom valahol. (de fogalmam sincs hol lehet :W )

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák