Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ztsoft #42421 üzenetére

    Ez is ügyintézőtől függ, mint kettővel fentebb írtam, én is váltottam már - frissen hosszabbított, egy-két hónapos - csomagra vonatkozó hűség alatt, 50Mbps-ről 60Mbps netre, ráadásul olcsóbban 4-500Ft-al. És nem, nincs nálunk DIGI, az alternatíva Invitel VDSL lenne, akkor pedig csak ADSL volt.

    [ Szerkesztve ]

  • ztsoft

    őstag

    válasz ztsoft #42421 üzenetére

    Ismét beszéltem velük a net sebesség emelésről, most több mindent meg tudtam. Jelenleg Trió M csomagban vagyok (ezt sem tudtam, én úgy tudtam, hogy egyedi ajánlatot kaptam), de a régi szerint, azaz kisebb nettel. Arra viszont nincs lehetőségem, hogy módosítsam a jelenlegire. Amit most módosíthatok, az minimum a Trió L csomag 10400 Ft-ért (persze, újra indulna a 2 év hűség). Rá kérdeztem a +Mbit-re, hogy lehetne-e, de nincs ilyen lehetőség. Jelenlegi állás szerint lesz lehetőségem újra Trió M csomagra új 2 éves hűséggel szerződés kötni ha lejár a jelenlegi (de, hogy jövő augusztusra mi változik, az kérdés).

    Az "egyedi ajánlat"-tal meg vigyázni kell, mivel felbomlik a csomag és úgy megy tovább, mint ha külön-külön lett volna megrendelve.

    Már nézegetem az alternatívákat. Elméletileg van az Invitelnek itt optika (elméletileg a UPC is tőlük bérel, ezt a technikus mondta), vezetékes telefon biztos van. Mivel egyedül a nettel vagyok bajban, addigra csak változik valami (bő fél év).

    A hiba bejelentés is érdekesen alakult, a technikus szerint nincs hiba (mutatta is a műszeren), saját routeren keresztül (HGW bridge módban) sikerült 8-9 ezres pinget produkálni a bix felé (csomag vesztés is volt), mondta, hogy kössem simán a HGW-re, így már akkor nem ismétlődött meg, míg itt volt.
    Ma délelőtt néztem ugyan így, és először 100-400, majd fel ugrott 2-3 ezerre, majd vissza 10 és 20 közé. Érdekes módon a HGW logjában erről nincs semmi. Már félek hiba bejelentés tenni, mert még a végén rám verik a kiszállási költséget. Az a baj, hogy a hiba csak időszakosan jelentkezik, és nincs náluk nyoma. Ha van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám bizonyítani a hiba jelenlétét, azt megköszönném.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák