Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz MR!! #1295 üzenetére

    A csillapítók azok visszirány szűrők, azok tévé előtt vannak azokat érdemes otthagyni szerintem.
    A 3ik képen lévő utolsó elosztó helyére (szimmetrikus 2)es tegyél be egy egyes leágazót amit már mutattam. Tap irányba 6decibeleset.
    Az első elágazási helyet pedig mindenképp célszerű lenne leegyszerűsíteni twingos által említett zavarforrási okokból + esztétikusabb lenne ha 1 elosztás lenne. Minél kevesebb a toldás annál jobb a jelerősség.
    Ha ezt a 2 változtatást ( + kábelcserével megszünteted a képen mutatott toldást) meg fogod csinálni szerintem nem fogsz rosszul járni. Olvastam korábban olyan hozzászólást, ahol leírták, hogy új építésű családi háznál célszerű a bejövő kábelt a garázsba hozni, és onnan külön koax és utp kábeleket indítani minden szobába, akkor arra a kábelre lehet jelet kapcsolni ahol ténylegesen van rá szükség és könnyen hozzáférhető is.
    Az egyes leágazó kb 2,8-3csillapít out ágba ezért nem szabad egymásba kötni, haveromnál 2 szobába van a leágazási pont , első szobába első leágazó tévé második leágazó hifi, másik szobába első leágazó tap moedm második leágazó tévé, és outba megy tovább a harmadik szobába médiaboxhoz. modem ilyen jelszinteket mér
    Channel 1: 12.1 dBmV 41.8 dB
    Channel 2: 12.3 dBmV 41.5 dB
    Channel 3: 11.7 dBmV 40.6 dB
    Channel 4: 11.5 dBmV 40.9 dB
    Tehát erős a bejövő jel, szerintem ha a bejvő kábelre dugnánk rá kb 15-16ra simán felmenne a powerlevel.
    Ilyen erős jelnél nem fog számítani a leágazók sorolása de ha 8decibel akkor azzal jól kell gazdálkodni, szeritem megoldható:)
    Nekem a fibernetnél van netem , média osztóval van az első helyen 10decibeles csillapítással és Power Level -3.6 dBmV +10= 6,4 ha direktbe rákötöm (kb hasonló erősségű a bejövő jel mint nálad), a tévés ág 2,5 csillapítású
    utána van egy 3as szimmetrikus osztó +5-6 tévéken elfogadható a kép csak pár adás néha szemcsés. Én is betehetnék egy 4es osztót a 2 helyett, csak egy bajvan hogy ilyen fehér dobozba van 2 osztó és így esztétikussn van kialakítva. (nem szeretném piszkálni) Minden fibernetesnek ilyen osztóval kötötték be. Bocs a hosszú hozzászólásért.:D

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz MR!! #1295 üzenetére

    Itt egy négyes szimmetrikus osztó, http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=390 7csillapítás mind2 irány
    a 3as leágazó amit még mutattam neked az http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=402 ez, ennél tap irányba 9-10 a csillapítás, out továbbmenő ágba pedig 470mhzig 3.2, utána 4.2.
    twingos azt említette hogy 4es osztót kell bevágni, szerintem szimertikusra gondolt, ha nem akkor légy szíves twingos javítsál, helyesbítsd a hozzászólásaimat.

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz MR!! #1295 üzenetére

    Helyesbítek:))):D:D:
    Az mostani harmadik és negyedik helyen lévő szimmetrikus osztó jófajta (pl albérletbe is ilyen twc volt), azzal szerintem nincs gond 3,5öt csillapítanak mind2 irányban. (szimmetrikus visszirányba többet csillapít...)
    Szerintem a legfontosabb amire első kőrben feltétlenül koncentrálj, amit twingos is elmondott, hogy az első osztási pontba egyszerűsítsd le a helyzetet pl egy 4es szimmetrikus osztóval.
    Én a helyedben ezzel foglalkoznék legelőször, a többi osztási hely rendben van!!!!!!
    Ott nem olyan vészes a helyzet.
    Más osztót ne cserélj ki csak az első helyre tegyél be egy 4est szerintem. Így ki fog esni az a kíni osztó is ami + zaj termel , amikor direktbe kötötted a modemet 40es volt az snr, normál helyzetbe alacsnyabb, lehet a kínai osztó is ludas a dologba...

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz MR!! #1295 üzenetére

    Bocs elírtam, aszimetrikus visszirányba többet csillapít.
    Lényeg: az első elosztási helyet egyszerűsítsd, a többivel nem kell foglalkozni, azok rendben vannak, szerintem twingos tanácsát fogadd meg. Jó szórakozást a 4es osztó beszereléséhez:) Amikor beszereled jelöld meg azt az f csatlakozót, ami a következő osztó felé vezet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák