Új hozzászólás Aktív témák

  • igrek

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én naon régen vok a UPCD előfizetője, az első évben semmi gondom nem volt. Aztán elmozdult az antenna, és olyan jól sikerült a beállítása, hogy jobb lett a jelerő, mint ahogy a szerelő megcsinálta (jah, egy sz*r régi beltérivel állította be...).
    Aztán valami baja lett a beltérinek állandóan fagyogatott, több csatit nem tudtunk elérni, meg felvenni... Elvittem a legközelebbi értékesítőnek, kicserélte egy másikra. Ez müxött is, de pár free csati nem jött be, visszavittem és csinált egy olyan trükköt, hogy a frekvenciát átállította, úgy telepítettük, aztán visszaállította az eredire. Azóta is ez megy, és meg van minden klasszul. :C

    A havidíjat minden évben, februártól emelik, néhány száz HUF-tal, de minden évben volt eddig új csatorna. Most is van pár új, és az infláció mértékével emeltek. Az extra csatik ára, mióta nekem van, nem változott, sőt, az HBO megduplázódott, már ami a csatornák számát illeti, az ár meg maradt, ugye. :C A sport2-őt, Tv Paprikát egy ideig csak a UPCD-sek nézhettük az egész országban, sztem ez sirályság. (Bár a S2 mostmár előfizus más upc-sek meg az alapcsomagban kapják... szóval ez meg szar... de engem nem érdekelnek a sportcsatik :O )

    Az őszi hónapokban nekem is fagyott ezerrel, néha nem vett fel bejelölt programokat... szóval gáz volt. :O De mostanában nincs gond, remélem ez így marad.
    Amúgy régi dobozom van, RF-fel együtt, de ezt nem használom, csak ha vki a konyhai tv-n nézi a csatornát, akkor. Egyébként a videon keresztül használnám az RF-et, ha nem lenne, és ez pluszban jó, mert a videoban van jelerősítő...
    Egyébként én úgy dugtam össze, hogy földi UHF a beltéribe, onnan RF-en video, onnan konyhai/bázis tv. A bázison RF-et akkor használom, ha videon veszek fel vmit a műholdról, és nézni akarom a 3 földit. A bázis egyébként scarton kapja a jelet, meg a video is, és mivel a beltéri video scartja in/out os, ezért ha videon indítok egy kazit a tv-n a video jelenik meg. Egyébként a távkapcsolón van lehetőség a három (sat, UHF, video) lehetőség közti váltásra.
    Egyszóval így szerintem nagyon klassz, könnyen használható (még Anci is érti). :C

    Az HBO-ért kicsit sokkallom a 3e-et ezért érdekelne a ''megoldás'', bár mivel hűséges HBO előfizus vok, ezért az utolsó félévben egy ezressel olcsóbban néztem, tavaly meg újságelőfizut kaptam. Szóval tök rendesek, nekem az ügyfélszolg is müxik, legfeljebb kicsit kitartóbbnak kell lenni.

    Van viszont egy kérdésem :F Most 55 cm-es tv nézem, és készülök nagyobbat (72 felettit) venni. Hallottam olyat, hogy bár kis tv-n tökéletes, nagyképernyőn gányos az egész... Van aki tud erről valamit?

    A jelerőről írok, aztán befejezem, ígérem! Szóval nekem eleinte 65/26 körüli volt, aztán ugye beállítottuk, akkor 68/30 körüli lett. Amikor új beltérink lett 70/30 körüli lett a normális, és nem nagyon megy 25 alá a finom. De jó lenne egyszer valami magasabb értéket látni, bár ez is tökéletes, ahogy az üszolg mondja. Néztem a Satelite magazinban, hogy az Astra a K-i országrészt már csak éppen elkapja, én meg Debrecen mellett lakom. Lehet ezért (is) gyengébb?

    Ok, hosszú voltam, de átolvastam az egész topicot, és ezek jutottak eszembe.
    Ha válaszoltok a kérdéseimre, azt megköszönöm!
    Üdv: _y_ :DD

Új hozzászólás Aktív témák