Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimmy5

    aktív tag

    válasz uzsz #59 üzenetére

    Ennyire gatya lenne ?

    Most nagyon eltántorítottál a vásárlástól.

    Akku meddig bírja wifivel ? (ez vonzana jobban)

    Az Elefone P9000 260 dodó körül van és még nem kapható csak pre-sell

    [ Szerkesztve ]

    Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

  • szaszab

    aktív tag

    válasz uzsz #59 üzenetére

    "Arrol nem is beszelve, hogy egy 64bit- es hardverre 32Bit - es ROM ot rakni, hat nem is tudom."
    A Lenovo P70-em is 64 bites, mégis 32 bites ROM futik rajta gyárilag. A gyárit lecseréltem 64 bitesre, és nem igazán tapasztalok gyorsulást. (Mit kellene tapasztalnom? :))

    "A kamera az elmegy kategoria, de az ugyan igy 13MP- es HUAWEI P8 - am kameraja fenyevekkel van elötte."
    A P70 kamerájánál még ez is jobb. Sz'al minden viszonyítás kérdése. :D

    "Erzesem szerint a jatekok, programok töltesi ideje nagyon hosszu."
    Miket próbáltál? Nekem nem volt ilyen gondom. De nyilván, kinek milyen elvárásai vannak. Előre jelezném, hogy nagyon ritkán játszom. (Értsd: nem tudom, mi az elvárt.) Akkor is inkább egy egyszerű sudoku, mint cpu forraló dolgok, tehát nem tudom, mi a "menő" játék mostanában. (Illetve tableten a Hearthstone, de azt is heti 2x kb...) Az alábbi játékokat felraktam teszt gyanánt az uleFone-ra, majdan megvártam, míg letöltik az összes frissítést, rebootoltam a telefont, és úgy indítottam el őket. Az alábbi értékek a játék ikonjára bökésétől a menübe jutásig eltelt idő.
    Need for Speed No Limits: 51 mp. (A loading kör töltés közben lag-olt. Két pálya közötti töltésnél viszont már nem.) 6. szintig jutottam, miután töröltem a játékot. Gyakorlatilag nem mondanám, hogy lassú. De persze kinek mi...
    Dungeon Hunter 5: 39 mp. Nem tapasztaltam problémát, lag-ot.

    "A 3,5 ös csatlakozorol több helyen olvastam, azza nekem kivetelesen epp semmi gondom nincs."
    Nekem szépen bepattant a helyére, de ha forgattam, picit szorult. A Sony MDR-EX650AP és a Panasonic RP-HT265 is egyaránt így járt. Inkább nem erőltettem. A gyári headset-et bedugtam, az szorulásmentesen, de némi természetes ellenállással, szépen forgott.

    "A kijelzö automatikus fenyerö szabajozasa sem az igazi."
    Szótő: szabáLY. Mindegy, nem grammar nazi-skodok. :)
    A P70-nek sem volt az igazi a gyári ROM-okkal. A MIUI-val már sokkal jobb, de néha azzal is megőrül, pl félhomályban. Ennek az automata fényerőszabályzója nagyjából ugyanaz pepitában, mint a P70-nek gyári ROM-mal.

    "A Hatlapon levö hangszoro szanalmas es nagyon könnyü ugy eltakarni hogy alig hallhato legyen, ha csörög a telefon. Peldaul siman leteszed az asztalra."
    99%-ban csak vibrát használok. Nálam a telefon default csengőhangmentes. De délelőtt megnézem...

    "Vannak alkalmazasok amiket nem szeret, el sem indulnak vagy nem települnek."
    Példa nélkül ez egy légből kapott vádaskodás... (Avagy messziről jött ember azt mond, amit akar.) Nem azt mondom, hogy nem adok a szavadra, csupán azt, hogy mondj egy-két példát, hogy kipróbálhassam...

    Konklúzióként a Junkies: Mese c. nótájának a refrénje jut eszembe:
    "Minden nőnél van jobb nő
    Minden bajnok legyőzhető
    Minden hiány pótolható." :D

    Szóval én megkérdeztem apámat, hogy ráfizetéssel kellene-e neki az uleFone helyett a P70-em. Jót röhögött. :D
    A telefont ma 4 körül kaptam kézhez. Beállítottam apám kénye-kedve szerint, nyomkodtam, stb. 3 óra 50 perc screen time mellett merült 92%-ról 56-ra. A dobozából kivettem, nem töltöttem rá.
    Nincs rajta sok app (default: gmail, google maps. Utólag telepített: viber, waze, google fotók, chrome, Aqua mail. ééééés ennyi, más nem is fog kelleni a jövőben sem neki :D)

    A GPS-t holnap próbáljuk ki, amint belekerült az ő SIM kártyája...

    A telefon nyelvét magyarra állítottam, ettől függetlenül itt-ott még előfordulnak vicces fordítások (pl. az update-erben, mintha google translate nyomait véltem felfedezni), de még angolul hagyott menüelemek is. Pl.:
    - a led beállításai
    - gesztusvezérlés
    - smart somatosensory.
    A többi mind-mind magyar.
    Feel the power.
    Unzipping.

    Én 167,99 USD-ért vettem apámnak + 4,36 USD insurance (összesen 171,35 USD). A bankom ezt az akkori árfolyamon 49.625 HUF-nak könyvelte el (289,61 HUF/1USD)... Szerintem teljesen korrekt ár érte. Így első ránézésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghard

    őstag

    válasz uzsz #59 üzenetére

    "Arrol nem is beszelve, hogy egy 64bit- es hardverre 32Bit - es ROM ot rakni, hat nem is tudom."

    Pontosan, nem is tudod. :)

    "HUAWEI P8,Elefone P9000"

    Ha nem tűnt volna fel, ezekben fele akkora akku van, mint az uleFoneban. Mellesleg 40 dolcsival drágábbak is ha a legolcsóbb kínai boltokat nézem.

    A fényerővel nem tudom mi a gond, ahogy a játékok töltésével sem. Egyikkel sincs problémám.
    Az asphalt 8 akad az tény, mert nem megy a gpu gyorsítás.
    A hátlapi hangszóró a többi telefon 90%-ában ugyan így elnémul ha leteszed. Ha annyira fontos neked, miért nem néztél legalább 1 képet a telóról vásárlás előtt? Ott a HTC boomsounddal, ennél nem némul el ha leteszed az asztalra. De lehet, hogy ez sem 170 dolláros móka. :)

    Felesleges ragozni, akit nem érdekel az akku, az talál millió másik alternatívát, jobb kamerával, kijelzővel, hangszóróval stb.

    "Vannak alkalmazasok amiket nem szeret, el sem indulnak vagy nem települnek."
    Mondj egy példát. Én még egyel sem találkoztam ami ne működött volna.

Új hozzászólás Aktív témák