Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frozen

    őstag

    válasz bollokcs80 #3 üzenetére

    Ez a frissités dolog elég nagy tévhit dolog.
    -Ezek sok sok esetben azért vannak ,hogy lelassítsák a telefonokat és vegyél egy újat.
    (Persze ezt sokan nem hiszik el ,de kb az összes létező telefonomnál így volt)
    - Meg lehet rootolni ha nagyon akarod az újabb rendszert.

    Jó szlogenként eladják biztonságos meg új funkciok stb viszont az esetek többségében igazából semmi szükség nincs rá. Ez a feltörik meghekkelik a telot is csak egy félelem , ugyan már ki az aki bele akarna mászni egy tök ismeretlen átlag ember telefonjába? Hogy kerülne oda be,ha sok esetben mondjuk még 0-24 es netkapcsolata sincs mert csak telefonál vagy ép hogy ha éppen csak a playről tölt le ezt azt....

    Egyébként amikor veszel egy telefont én erősen ajánlom rögtön tilst le az összes frissitést amit tudsz és meglátod hiba mentesen és szépen fog müködni a telefonod évekig. (Vagy mentsd le akkor rögtön a gyári firmwarét,hogy egy szervíz vagy bármi után vissza tudjad rakni.)

    A telefon tényleg jól néz ki nagyon jó áron is van , ha leesik vagy eltörik nem rinyál az ember mennyi pénze veszett oda vásárol egy másikat... És egyébként meglepő az ára és a kinézete is figyelemre méltő ebben az ársávban , hamarosan a drága készülékeknek meszelnek majd. (Bár szerintem mindig lesz olyan buta aki a drágát veszi ,mert azt hiszi attól nagyobb ember lesz pedig tudásban nem sokkal fog többet tudni ,ha azt veszük mennyivel többet fizet érte bárki)

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #26 üzenetére

    Túl van árazva ,ha megnézed milyen dolgokkal tud többet ami a hétköznapi ember használ akkor hamar kiderül,hogy fényképezni ritkán , a cpu is igazából mind1 a lényeg simán pörögjön az oprendszer semmi értelme nagy pontszámokra hegyezni és ezért sokkal több pénzt kifizetni a többit nem is hozom fel. Pl a gyorstöltést a vízállóságot és még lehetne sorolni 100 emberből 98 nem használja ezeket....

    Kár érte,hogy ez a telefon is mire idejön az eu -ba addig adó vám meg mindennel megterhelik ,csak azért mert más gyártó nem képes vele lépést tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz janeszgol #33 üzenetére

    Szerintem az a butaság aki ezek alapján választ telefon. Egy átlag ember nem fogja futatni a teszteket éjjel nappal mikor sajtol ki több pontot a telefon. Mit tud öszintén, szerintem az összes ugyan azt tudja ami a lényeg telefonálás, sms, médiatartalom ,böngészés,óra ,számologép , esetleg banki alkalmazások mi kell még mi az ami nem elég? :W
    Miből gondolod azt,hogy egy legyártott chip akár apple akár más márka tovább bírná? (Hab a tortára mikor szétszeded az almát ,vagy más drága márkát ott virit benne made in china ;] )
    (Nekem van még note3 mai napig hibátlanul megy ahogy a 3310 es nokiám is,van a családban több kínai model is meizu ,oneplus stb mindegyik megy a mai napig az op már nem mert betört a kijelző) De ezek több éves telefonok már és semmi gond nem volt velük.Ha gariztatni kell , ha euban fogják árulni akkor oda viszed ahol veszed. Na meg ilyen áron akár 1-2 évente vehetsz új telefont mire eléred vele egy apple árát addig eltelik 5-10 év és úgy hogy mindig egy új telefonod van szinte nem egy kimunstrált megunt masinád ami fél napot sem bír ki akkuilag.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Somatom #40 üzenetére

    Ha behozzák az euba lesz forgalmazó nem 1 hely , szolgáltatónál nem vesz telefont senki max palimadár 2x áron.

    egyébként amazonon 140-160 euro... potom pénz

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #47 üzenetére

    Azért már a mai telefonoknál nincs olyan drasztikusan nagy akadás mint régen ez csak páran hiszik akiknek mozijegyük van és észrevesznek pár tízed másodpercet. Én már fogtam több telefont a kezemben az alma is ugyan ugy lefagy megakad van amit több ideig nyit meg mint egy androidos. Szerintem nagyon azon múlik melyikre mi van jobbra leoptimalizálva.

    Én még soha nem láttam szolgáltatonál olcsó telefont. A közel 20 év alatt.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #50 üzenetére

    Átlag emberekről beszélünk szerinted ki az aki a fényképeket pl gépen nézi vissza? Nekem a családból senki...... mindenki telefonon .... csak röviden az átlag. Nem csinálunk belőle cirkuszt hogy 50 vagy 100Megapixel. Nekem ami volt utolsó op 7 tökéletes mindenre elég volt az átlag felhasználok 99% nak is. Itt drága telefont nagyzolásból akarnak venni az emberek a nagy csoroságuk közepedte. És az ilyen gyártoknak mint az ulefone igen is van jövője,mert egyszer mindenki felébred az álomvilágból,hogy nem azért dolgozik hogy a szar telefont megvegye ami 1-2 év alatt olyan árveszteségen megy át ami teljesen abnormális. Érdekes szolgáltatoknál voltál, én annak idején 60-70ezreket fizettem a vodának szerződés alatt soha nem tudtam egyetlen egy jó árű telot kifogni. Akárhányszor kiszámoltam mindig drágábbra jött ki. Gyorsban szétnéztem itt kint is komolyan még egy media markba is olcsobb mint szolgáltatónál.. Persze vannak helyek ahol szépen megtudják vezetni a népet. Amúgy ez a bolti garancia dolog is csak otthon szokás.......

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz nexplo #59 üzenetére

    Egyet értek veled , ha meg bírja és szereti a tulaj akkor tartja amíg megy. AZért szerintem elég gáz,hogy valaki hosszú időre tervez a telefonnal amikor kb 1-2 év utána az összesben kipurcan az akku, ha keveset használja az ember akkor elmegy talán 3-4 et ,de olyan észrevehetően hamar lemerül majd mint a húzat.

    #56Fall-N Jól mondod.

    #57sfdrakex
    Én arra probáltam utalni ,hogy ár és teljesítmény arányban nincs akkora eltérés egy 200-300 euros telefon olyan szépen gördülékenyen fut mint meleg kés a vajban... Hiába vesz meg valaki 1500 euroért egy telefont annyival nem tud többet értsd a tudás kb egyforma mind2 vel kb ugyan azok végezhetők el feladatok vagy alkalmazások. Amiért tualjdonképpen fizetsz lényegesen többet -->cserébe kapsz kicsit jobb kamerát ,vagy jobb kijelzőt esetleg valami mást mitn a gyorstöltést vagy a vízálloság és egyéb baromságokat amit igazából lehet nem is használsz és ezt csak azért,hogy kitudják venni az emberek zsebéből a pénzt még akkor is ha pl soha nem is használja a funkciót. Pl a gyorstöltés én minden este feldugom a töltőre igazából szerintem sokan még 100 ból szerintem a 80% szerintem senkit nem nagyon érdekel hogy most 23:00 ra vagy 24:00 ra töltödik fel... De fizetsz érte.... Akkor a vízálloság is kb csak édes vízbe viheted ahova pl én járok fürödni oda telot sem lehet bevinni, oceánba tengerbe megint nem viheted szóval egy tök felesleges dolog de kifizetetik a pluszt amire azt hiszed mennyivel több tudás ,de igazából nem használod lehet soha...

    Lehetne még sorolni ,és azt is a nagy prémium gyártok mennyire jól állnak a szervízeléshez hozzá mikor beázzika vízálló alma és a többi.. Persze a belsejébe ott a csík ami jelzi ha vízet kapott és már buktad is a garit hiába vízálló a teló :D De hát hiába na akinek drága kell vegye azt. Szerintem az Ulefone jól bele talált a dolgokba ,lehet van töle jobb telefon a piacon ezt senki nem mondta. De azt az árést céloza amivel a legolcsóbbak közé sorolható és ,ha leesik vagy tönkremegy akkor ott a garancia ha pedig lejár vesz az ember még egy másikat bagó pénzért.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #61 üzenetére

    Lehetni lehet ,csak soha a büdös életbe senki nem fogja neked tudni úgy összerakni senki,hogy az ugyan olyan legyen mint mikor a gyártosoron a gép megcsinálja. (Még akkor sem ha márkaszervíz csinálja) Ez az egész kb olyan mint mikor veszel egy autót és van rajta 100 mikronban fényzés és ha megkarcoltad vagy törted már utána senki nem fogja neked mindenhol 100 mikronban azt visszajavítani..... Itt lehet gondolni a víz és por stb álloságokra.Aztán arról nem is beszélve,hogy 3-4 év alatt annyira elöregedik a technologia ,hogy már 2 év után 400 euros telefonba jobb hardwereket pakolnak..... Lehetne folytatni ,de teljesen felesleges sokaknak nagyon kevés a tapasztalata és teljesen más megközelítésből nézzük a dolgokat. Ez kb olyan hogy valakinek van a mozijegye és nincs ideje 0,5 secre kivárni valamit...És olyan dolgokkal érvel ,hogy lasu nem azonnal csinálja stb.. de azt már nem említi egy szóval sem hogy az összes le tud fagyni ,meg tud akadni függetlenül milyen os fut rajta.. És ahogy írtam az is rengeteget számít melyik os -re melyik program mennyire van optimalizálva. A múltkor pont a media markba a 14 pro max gondolkodot 5 másodpercig egy office megnyitos már szakadtunk a párommal a röhögéstől :DDD :W

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #64 üzenetére

    Szerintem sorold már fel átlagba hány ember futat 25 appot egyszerre? Melyik appok ezek? Nagyon kiváncsi lennék mert szerintem 100 ból kb 1 ilyen van csak.... :W

    Egyébként ott a one plus széria ami vetekszik az almák teljesítményével ,de az utobbi években már ezt a márkát is elkezdték tűlárazni. De pl egy op 7 ben a mai napig nem egy szar hardwer van.De igazából mindegy is mert tűéles képet fényképező géppel kel csinálni nem telefonnal bohockodni.... A másik mind1 az is hogy valami 1 másodperc alatt nyilik meg vagy 5 az emberek többségének mind1...... Csak pár szuper érzékeny emberke van.... akinek az a másodperc vagy a másodpercek tört része több száz euros felárat ér meg :W

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz sfdrakex #66 üzenetére

    #67sfdrakex
    majd mikor leesik vagy összetörik a kijelző és a telefon értékének a feléért cserélik ki meg ovni kell mindentől akkor mondt azt,hogy nem jön ki olcsobbra és jobban egy olcsobb kategoria.

    Ulefone bőven elég mindenre.
    Sajnos nagyon sok olyan ellentétes appot soroltál fel amit az emberek 99% a nem használ 0-24 ben. Az akku optimalizálás nem tudom az ulefone os rendszerében van e , a samsungnál és one plusnál sőt még a meizunál is van gyárilag. Ami bezárja a nem használt appotkat mikor végzel vele.
    Mail ( szerintem senki nem ír annyi emailt ,hogy ez 0-24 ben egyfolytába kell,hogy menjen, én csak akkor nyitom meg mikor értesítés email jön)
    böngésző áatlagon nyilván nem 500 oldalt kell megnyitni ,de egy 5-10 minden telefonon zökkenömentes.
    Fb. Nekem nincs.
    Messenger ez sincs helyette whats app van
    Naptár amikor kell megnyitom nincs rá szükség 0-24 ben
    youtube kevesen használják rengeteg a reklám és zabálja a mobilinternetet (tablet, pc,tv, laptop sokkal élvezhetőbb ha valaki erre vágyik)
    fotók napi szinten átlag
    appstore nem tudom ez mire kell én kb 6 hónapja meg sem nyitottam a google playt....
    telefon átlag
    számologép átlag
    Deezer semmit nem mond
    xbox ( szerintem ez inkább játékos embereknek való átlagban 100 ból kb 10% ha megnyitja lehet sokat mondtam)
    yettel -> nem tudom ez minek kell aktivan tartani ha valaki előfizus vagy kártyás akkor vagy automatán megy a fizetés vagy havi 1x kifizeti a havi számláját..... Akár ennél vagy akár más szolgáltatonál.
    unicredit (0-24 ben nem utal az ember , jobb bankoknál már online banking van weböngészőben és nem app )
    soha nem jegyzeteltem ,de kényelmesebb egy fűzet vagy egy fénykép valamiről mint bepötyögni bármit.
    Kamera szerintem átlag hogy most 1 mp vagy 1,5mp szerintem átlag ember nem veszi észre a különbséget...
    ébresztő annyira személyre szabható hetekre naptárra stb ,hogy kb elég 1x beállítani és max kikapcsolod mikor ünnepnap vagy nyaralás kell esetleg modosít nem kell naponta 0-24 ben futatni és bibelődni vele.
    mol move ( nálam más van soha nem volt gond a kaszánál bemutatni a vonalkodot)
    Waze és a gmaps nem fut együtt , max ha nyomkodod vezetés közben a telot amit elvileg tilos , táblák alapján is kell tudni tájékozodni én csak akkor használok navit mikor teljesen idegen helyre megyek.
    Na részemről tényleg ennyi és nem is reagálok további üzenetekre, mert amit itt leírtál arra a fent említett telefon bőven elegendő sőt még sok is csak meg kell tanulni használni és rendesen beállítani.És mint ahogy fent is említettem a lényeg nem az ,hogy xy nál hány app fut hanem az,hogy az embereknél átlagban mennyi fut.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Új hozzászólás Aktív témák