Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    sziasztok!

    adott egy ubuntu 12.04 LTS, 3.2.0-23-generic-pae kernellel

    mivel az RT2x00 driver nem tartalmazza az RT5370-es wifi csipp támogatását - experimental opcionális a kernel menuconfig-ban - ezért ezt a modult újra kellene forgatnom, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan tudok hozzájutni a jó kernel csomaghoz. találtam egy 3.2.0 -t, de a modprobe eldobál invalid module format üzenettel. gondolom az a baja, hogy nem pont a 3.2.0-24-et dobja vissza a modinfo...

    a ralink féle rt2800sta drivert próbáltam és nem jó, nem lehet vele master módba kapcsolni az adaptert - nem működik mint AP. a linux kernelben lévő rt2x00 jó lenne, mert egy RT3070-es adapterrel működik is, csak a másik csipp támogatását is szeretném valahogy beleforgatni...

    plz segítsen valaki, már semmi ötletem nincsen...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Kendek #55 üzenetére

    köszi, de sajnos ugyanazt a hibát dobja a 3.2.0-ból fordított a kernel modulokra is... nem is szivatom magam vele tovább, mert az asztali ubin csak ki akartam próbálni - a célrendszer egy ARM-os vas lesz

    viszont itt hamarabb elakadtam. a hostap daemon-t kellene először beüzemelnem. az asztali gépen szépen fut is már, de az ARM vashoz nem találok kész csomagként olyat, ami ismerné az nl80211 -t - legalábbis ez alapján a leírás alapján ez lehet a gond: katt

    szóval saját példányt kellene fordítanom belőle CONFIG_DRIVER_NL80211=y beállítással, de valahogy nem akar összejönni...

    ezeket találtam rá példának, ha a Makefile nem tartalmaz ARCH bejegyzést:

    make ARCH=arm
    make ARCH=arm CROSS_COMPILE=arm-linux-gnueabi-
    (a CC-t aktuaálizáltam a saját rendszeremnek megfelelően)

    de valahogy a fordított futtatható hostapd mindig x86 lesz, nem ARM... hogyan tudnám rávenni, hogy keresztfordítson a make az ARM-ra ? ezen a téren még sajnos elég tapasztalatlan vagyok...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    ezzel a cross compile témával nem sikerül megoldásra jutnom... a "Latest stable release: hostapd-1.0.tar.gz" -t szeretném lefordítani. első nekifutásra x86-ra:

    arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ make

    ... ... ...

    CC ../src/drivers/driver_hostap.c
    ../src/drivers/driver_nl80211.c:25:31: fatal error: netlink/genl/genl.h: No such file or directory
    compilation terminated.
    make: *** [../src/drivers/driver_nl80211.o] Error 1

    ugyan libnl-már nem létezik ahogy ez az oldal írja, csak libnl1,2,3, illetve libnl-dev - ez az utóbbi kell neki, ha ez fent van, akkor el is készül a futtatható fájl:

    arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ ./hostapd -v
    hostapd v1.0
    User space daemon for IEEE 802.11 AP management,
    IEEE 802.1X/WPA/WPA2/EAP/RADIUS Authenticator
    Copyright (c) 2002-2012, Jouni Malinen <j@w1.fi> and contributors

    nézelődtem a Makefile-ban, és ott nincsen se ARCH, se CROSS_COMPILE amit a legtöbb cross compile témás leírás emleget, viszont így kezdődik:

    ifndef CC
    CC=gcc
    endif

    ha jól értem, akkor ha simán make-elem akkor x86-ra fordítja a gcc-vel, viszont ha make CC=arm-linux-gnueabi-gcc -vel, akkor arm-ra kellene fordítania... de akkor ugyanabba a hibába fut, mintha nem lenne fent a libnl-dev:

    arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ make CC=arm-linux-gnueabi-gcc

    ... ... ...

    CC ../src/drivers/driver_hostap.c
    ../src/drivers/driver_nl80211.c:25:31: fatal error: netlink/genl/genl.h: No such file or directory
    compilation terminated.
    make: *** [../src/drivers/driver_nl80211.o] Error 1

    én értek valamit félre, vagy hiányzik még valami?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák