Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz God Vazzeg #16191 üzenetére

    Modern linuxok kb. 4-6 GB körül mozognak alaptelepítésben, de érdemes bőven ráhagyni a partícióméretnél, meg elég sok csomagot töltögetnek le a tárolókból, ha valami telepítesz is rá, meg tényleg használod is napi szinten fő rendszernek, nem csak úgy Windows mellett másodlagosan, stikiben, néha. Nálam 30 gigás partíció van a 64 bites Linux Mint 16 KDE-nek, ebből meg is kajált már 20-at, igaz ebben már benne van, hogy egy csomó mindent telepítettem hozzá, meg benne van a /home mappa is. A swap, dokumentumok zöme, játékok, nagyobb alkalmazások, zenék, sorozatok, filmek viszont külön partíciókon vannak már. A 160-as HDD-t 30(+2,1swap)+59+60GB-os partíciókra szabtam, igaz akkor még Windows XP-vel használtam a gépet.

    Sőt, ha majd frissítek Mint 17-re, akkor a teljes lemeztitkosítás előtt átszabom a partíciókat, és 40GB-ot fog kapni a rendszer. Kicsit overkillnek hathat, de az ember tényleg fő rendszernek használja, sok mindent telepít, meg a töredezés elkerülése érdekében mindig akar 20% szabad helyet hagyni, akkor nem árt ekkora, jó, ha van benne ráhagyási tartalék, sose tudni, hogy mit hoz a jövő. Így 40(+3GBswap)+108GB-os felosztás lesz, de a lemeztitkosítás miatt LVM-mel, nem hagyományos partíciókiosztással.

Új hozzászólás Aktív témák