Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    válasz lionhearted #17027 üzenetére

    Hmm.. Azt hiszem értem, hogy mire gondolsz.
    Egyébként sikeresen feltelepült a rendszer, működik párhuzamosan a két operációs rendszer. Ezt a hozzászólást már Linux alól írom. :)

    Az 1TB-s HDD-t két partícióra szedtem, két darab 500GB-sre. Plusz panaszkodott, hogy kellene neki swap partíció, arra hagytam durván 250MB-t.
    Az sda1 a primary durván 500GB, sda4 secondary, ami szintén durván 500GB és azt hiszem, hogy sda5 a swap partíció. Jól csináltam így?
    Továbbá a primary-t a /-re mountoltam, a secondary-t a /usr-re. Fura, hogy nem látom külön a partíciókat, mint a Windows-on, de majd megszokom remélhetőleg.
    Gondolom akkor ezt az egészet úgy kellene elképzelni, hogy amit a /usr-be teszek állományokat, azok fognak megmaradni, ha újratelepítem a Linux-ot és a secondary partíciót újra a /usr-re fogom mountolni?

    Ja és még egy, hogyan tudom a GRUB-ot módosítani?
    Azt szeretném elérni, hogy minden "felesleges" opciót kivennék belőle, csak a Linux-ot és a Windows7-et hagynám benne és a Win7-et szeretném defaultra, hogy 15 másodperc után induljon el.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák