Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaszykj

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácstalan vagyok a következő dolgokban, így hát gondoltam megkérdezem ti mit mondtok.

    Adott egy hosszú vidéki ház, 4 helységgel ahová helyi kábeltévé megy be.
    A bejövő kábeltévé-re egy Antenna Közösítővel rá van dugva egy GeoVision GV600-as kártya, ami 16 kamerát működtet. Konkrétan nem tudom a modulátor márkáját és tipusát, amin megy a közösítőbe a jel, de később leírom ezt is, magyar termék asszem.
    A probléma ott kezdődött, hogy megkért a tulaj, hogy a PC tv-out-ját vezessem már el neki az iroda jellegű pici helyiségből a konyhába, levegőben kb 7-8 méter.
    Felvittem egy 75 Ohm-os gyenge minőségű Coax kábellel a jelet, majd lehoztam a kért helyre, max 10 méter a kábel amin kapja a jelet a TV.
    A Coax két végére közepes minőségű RCA csatlakozókat forrasztottam, egyik végét a gépbe a másikat a TV-be.
    A kép nem romlott szemmel láthatóan, szép lett a kép, de viszont előjött egy probléma:
    Ha be van dugva a helyi kábeltévé a tv-be akkor le & fel mászkál a kép, viszont ha kihúzom akkor minden rendben. ( Ez a része már nem érdekel, a szemcsés, kásás kép amit lejebb említek az érdekel már csak! )
    Azóta már lecseréltem az Antenna Közösítőtől a Coax-ot, raktam fel egy 8-as Splittert, és rosszabb lett a kábeltévé, ami eddig tiszta volt most zavaros, de a tv-k hez lemenő kábelt nem cseréltem le. ( nem akartam a fullos lakást összeporozni azzal hogy ledugom a Coax-ot )
    Az antenna közösítőt már fordított bekötéssel próbáltam helyettesíteni, de nem változott semmi sem.
    Lecseréltem az egész rendszer Coax kábelezését, gyenge minőségű a legeslegolcsóbb Coax, F csati, slpitter stb... Ezeket adták h csináljam ebből.
    Full kicseréltve, szemcsés , 1-2 csatornán pedig kásás a kép, szarrabb lett mint amikor hozzányúltam...

    Mozgattam az egyik tv bemenőjénél a csatlakozót, néha kitisztúl, de amint elengedem visszamegy szemcsésbe.

    Próbáltam már kb 4 féle csatlakozót rakni a végére, érintkezik velük rendesen, de szemcsés marad a kép.

    Már a kiakadás szélén állok lassan...
    Bánom hogy belekezdtem! :O
    A lakásunkban ugyanezt a kábel-tv-t 5 szobába osztottam el, és semmi gond nem volt.

    Lehet az, hogy a csatlakozók és a gagyi minőségű Coax amit felhasználtam ezt eredményezze?

    A Coax külső erén ezüst színű a kábel, forrasztani sem lehet, nem tapad rá a cin, forrasztóvízzel sem! Übergagyi ukránból behozott a kábel amúgy, 75 ohm-os.

    Kéreném a segítségetek! :R

Új hozzászólás Aktív témák