Új hozzászólás Aktív témák

  • trunkz

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Nemrég gazdagodtam egy Gigabyte P35-DS3 alaplappal és egy C2D E4500-as procival. A helyzet az, hogy a proci jelenleg 2,2 Ghz-en fut(200x11). Ezen szeretnék némileg emelni. Ebben a topikban olvastam régebben egy ugyanilyen kommentet, a júzernek ugyanennek a procinak a húzása volt a "problémája", nem tudta mi hogy csináljon. Akkor azt ajánlották neki, hogy húzza fel a processzort 2,8Ghz-re, feszültség emelés nélkül, 400x7-es fsb-vel.. így ő meg is kapta ezt az értéket, az én problémámról nem írt (#339 és reakciók utána). Mondták még neki, hogy a PCIe frekit tegye 100-ra nehogy elszálljon a VGA, és hogy a 800Mhz-es ramok "szorzóját" tegye 2-re, így 800Mhz-en mennek majd, mint alapjáraton. Én ugyanezt az utasításmódot követtem, ám mikor beállítom az fsb-t 400-ra és a szorzót 7-re, majd a PCIe frekit 100-ra, a vmi memóriához kapcsolódó beállítást pedig Turbo-ról Standardra (és a 2,0ás szorzót is a RAMhoz) el kezd vörösen villogni egy System Voltage NOT Optimized!!!! felirat, ha Manualon hagyom a System Voltage fület. Mint már mondtam, én NEM szeretnék fesz-t emelni, azonban ha azt a bizonyos Manualt Auto-ra teszem, rögtön azt írja, hogy minden ok! De azzal az Auto beállítással az FSB növelés arányával, automatikusan emelni fogja a feszültséget is nem? vagy nyugodtan tegyem Auto-ra, majd oké és fesz emelés nem történik majd?

    vagy ilyenkor hogy merre? :(

    köszi előre is... trunkz
    (konfig az adatlapon)

Új hozzászólás Aktív témák