Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz Rolly #70035 üzenetére

    Felvetés:
    - korábban jön haza maszkban begyógyszerezve


    Elnézést, amit írok, de ahogy látom a mostani realitás ez. Nagyon szégyellem, hogy én is ezt az elvet kezdem követni, ez van.

    Én nem maszkoznék, a teljes társadalom 100%-a leszarja a Covidot, a Covid nincs már, sehol.

    Normális világban felvenném a maszkot, hogy másokkal törődjek, ha beteg vagyok.

    A mostani világban csak azt látom, hogy 3 év pofonosztás után is rajtam kívül senki sem foglalkozik másokkal.

    Mivel ők leszarják a Covidot és nem félnek tőle, én nem okoznék saját magamnak extra kihívást a repülés alatti maszkozással.

    Tehát maximálisan csak arra fókuszálnék, hogy a betegünknek mi a jó, az hogy más is elkapja az már senkit sem érdekel. Emiatt nem korlátoznám a beteg dolgait, ráhúzva egy maszkkot például.

    Nagyon nehéz volt ezeket leírni, de a társadalmunk az utóbbi egy évben ezt mondja követendőnek globálisan. Mindig is dögöljön meg a szomszéd tehene.

    Hát a szomszéd tehene miatt ne húzz maszkot, mert a tehenet úgysem ismered, a többi meg senkit sem érdekel.



  • kpityu2

    őstag

    válasz Rolly #70035 üzenetére

    Hát, akkor már induláskor is beteg volt. Úgyhogy valószínűleg végigszórta a repülőt és alighanem a konferenciát is. Vigasztalja a tudat, hogy alighanem nem volt egyedül. És ha most indul, akkor végigszórja visszafele is, akár van rajta maszk, akár nincs. Huzamosabb beltéri tartózkodásnál a maszk nem sokat ér. Azonkívül, ha látványosan beteg, lehet, hogy problémái lesznek az utastársakkal. Szóval a legjobb lenne, ha maradna. Persze ezt könnyű mondani egy kibicnek, nem tudom pl. ilyen esetben hogy működik az egészségbiztosítás.

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Rolly #70035 üzenetére

    a repülőút nagyon megterheli a szervezetet, ott abszolút jellemző, hogy egészséges emberek összeszednek minden szart. szerintem most az ő gyógyulása a legfontosabb, és ahogy edzeni sem megyünk el, miközben még hőemelkedésünk és minden bajunk van, mert akár nagy baj is lehet belőle, úgy a repülőút sem szerencsés. kibírható, minden kibírható, de kifejezetten nem tesz jót.

    én meggyógyulnék kint, amennyire bírok. ha meg emberek közé megy, utazik, felvesz egy maszkot (én felvenném, most is mindig felveszem, ha kapar a torok vagy beteg a gyerek).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák