Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ringman #31513 üzenetére

    Tolni tol, de ha szomjas vagyok, én se iszok egy hektó vizet csak max 1 litert. Viszonylag fiatalként 1 löket modernával igen valószínű, h több antitestem van, mint egy "fully vacced" státuszú duplaAstrásnak 3hónappal a 2.dózisa után. Szóval a "biztonsági" része miatt egyáltalán nem aggódom - viszont az esélyes, hogy itt normális embernek (=nem HIV-leukémia-99éves életkor kombó) nem lesz belátható időn belül mRNS booster.

    Arra meg minium 25penny-t tennék, hogy jövő tavaszra lesz egy komolyabb hullám upgradelt mutánssal - ami ellen talán harmatnyit használ majd egy kimaxolt vuhani mRNS pár, szóval én jövő márciusban szeretnék még közel járni a védettség maximumához is.

    #31514: a szabályokat igencsak elnagyolva hozták és kb semmi köze a védettségi papíroknak a konkrét védettséghez (antitest-szint, sejtes védelem). Eleve ugye ott kéne kezdeni, hogy a fertőzés utáni mRNS überkirály, teljesen felesleges rá 2.dózis (ok, talán kivétel a vmilyen okból immunszupresszált páciens, aki csoda folytán túlélte a covidot). Ezt azért igencsak figyelembe vehették volna már, mert ezzel meg lehetett volna spórolni világszerte sokmillió értékes dózist.

    #31515: ráérnek a 2.dózissal. egy lövet nem túl rég beadott mRNS ebben a korosztályban bőven generál annyi antitestet, ami a deltát következmények nélküli náthává szelidíti. ráadásul ha valaki oltás után találkozik a deltával, akkor meg is volt a második dózis, viszlát...

    #31517: bizony, legfőbb ideje a tesztanyagokkal is követni a vírus evolúcióját. Érdekes, a PCR tudtommal kisebb RNS-fragmensekre harap, ezekszerint elég alaposan átalakult már a vírus örökítőanyaga 2019 óta.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák