Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz #54715584 #63733 üzenetére

    Sziasztok,

    Itt az eddigi sztori: van egy media playerem, amin akadozik a lejátszás nagy film/mkv fileméretnél.
    Ez annyit jelent, hogy néha megröccen a képe, viszont ilyenkor a hang is elmegy. Ez csak akkor van, ha NAS-ról játszok le filmeket és DTS-HD.MA a hangsáv.
    Ha PC-n megosztott mappából játszok le, akkor csak a kép akad, a hang nem megy el. Viszont tegnap már többször elment a hang is. Teljesen random módon.
    A NASom topikjában javasolták a DLNA és a kapcsolódó futó folyamatok kikapcsolását, de ez sem segített.
    A hálókábelek Cat5e típusúak, újak, nemrég vettem őket, igaz semmi extra, a sima szürke kábeleket vettem.
    USB eszközről nem akadozik a lejátszás, teljesen folyamatos.
    Leellenőriztettem az összes HDD-t a gépemben, windows szerint egyik sem hibás, hetente megy a defrag is rájuk.
    A NAS diagnosztika szerint sincsen hiba.

    Felmerült bennem, hogy talán a router vagy a beállításaiban lehet a hiba. Kellenének ötletek, tippek, hogy min kellene változtatnom.
    A router V2, a szoftver rajta V3. Azért tettem fel a V3-as szoftvert, mert a netszolgáltatóm elkezdett átállni IPv6-ra, és nem akartam, hogy baj legyen, amikor váltás van.
    Vissza kéne tennem a V2 szoftvert és azt kipróbálni?
    Vagy esetleg egy másik firmwaret kellene feltennem? Mennyivel előnyösebb/jobb egy open firmware, mint a gyártó sajátja, ha nincsenek extra kívánságaim?
    Van-e olyan a routerben, hogy port teszt, ahol látom, hogy a LAN portokon milyen és mekkora az aktuális forgalom?
    Esetleg próbáljak drágább hálókábeleket?

    Teljesen tanácstalan vagyok és este már jó lenne haladni valamerre, ha hazaérek.

    Ha valakinek van valami ötlete, ne fogja vissza magát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák