Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogie

    csendes tag

    Sziasztok!

    Összefoglalót olvastam, itt is próbáltam visszalapozni, de egyértelmű választ nem kaptam. Adott egy otthoni 120-as UPC net (lehet lassan 240 lesz belőle), amit egyik lakásból egy másik lakásba szeretnék osztani, a két lakásban 2 egymásra néző ablakban volt eddig elhelyezve 2 eszköz, a távolság kb 30 méter. Az eddigi eszközöm 2 db WRT54G volt, AP és repeater módban (dd-wrt mindkettőn), de nem volt stabil a kapcsolat, illetve a másik végen elég gyér volt már a sebesség is (2mbps/1mbps). Gondoltam váltani kellene N-es eszközre, illetve ha még mindig gond lesz a jellel, akkor antennára is beruházni (a WRT54G-hez antennát is nehezebb találni, converterezni meg már nem akartam). A kérdéseim:
    - Óriási beruházásokba nem akarok fogni, a TL-WR1043ND-ről pedig jókat írtak, gondoltam ebből beruháznék 2 db-ra. Keressek inkább más eszközt?
    - V2-t ajánlotok a célra, vagy a repeaternek elég egy V1 is, amit használtan már fele ennyiért kapok?
    - Ha az a legfontosabb, hogy az AP és a repeater között stabil kapcsolat legyen, melyik FW-t ajánljátok?
    - Gyári FW-ben van WDS? Ezzel is működhet a dolog? Vagy inkább flasheljek rá valami stabilabb FW-t?
    - Antennát milyet ajánlotok? YAGI még játszik, vagy van már valami újabb technológia? Vagy csak ruházzak be valami komolyabb beltérire?

    Előre is köszi a segítségért!

Új hozzászólás Aktív témák