Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    2010.dec körül sokat jártam erre, azóta használom a routert megelégedéssel (nem kellett piszkálni, max nagynéha újraindítani) egészen az az elmúlt napokig.
    Félek valami mechanikai hiba lesz, de gondoltam titeket megkérdezlek hiszen legutóbb is sok segítséget kaptam itt.

    Tapasztalt hibák:
    Gépek, telók eldobják a wifit.
    Gépek, telók látják és használják a wifit, de marha lassú, belső hálóról 20-30kb/sec a sebesség total commanderben.
    Asztali win7 kiirja hogy kábel nincs bedugva(!!) vagy hogy sárga felkiáltó jel nincs net, ekkor a Luci sem elérhető. Ekkor a router-en 1 led világít (lefagy?)

    [amire még tudok gondolni: jött egy használt laptop a családba kb egy hónapja, és lehet annak a wifis csatlakozása cseszi össze a routert? bár erősen kétlem..]

    A wifi -s hibák általában Luci-n keresztüli reboot-al megoldhatóak, ha nem érem el a Luci-t sem akkor router áramtalanítás szokott segíteni. Ez azért kellemetlen, mert egy szekrény aljában van "eldugva" és macerás áramtalanítani. [hátulról nyitott szellőzik]
    [hétvégén volt olyan hogy 2 percen belül 2x dobta el magát a router.]

    Szóval adott a router, rajta egy open wrt. (valami 2010 dec környék, azóta nem nagyon piszkáltam hogy 1x rendesen beállt) Hol lehet megnézni milyen verzió?
    Anno 3g modem + usb háttértár volt az igény, rendesen fel volt konfigolva, és működött. Azóta már 25ös upc net van a mobilnet régen járt a routerben.

    saját segítségem

    2010ben rendesen benne voltam hogy kell konfigolni, ssh-n keresztül turkálni, meg a fórumokban keresgélni de azóta nem használtam semmi hasonlót, teljesen kikopott a tudásom.

    Szeretném a segítségeteket kérni, hogy
    A) hol keressem a logokat hátha nektek az többet mond, hogy miért áll meg a router.
    B) gondolom 2010 óta van rá frissebb FW.
    - mit javasoltok mit tegyek fel? Még lehet a gyári is jó lenne

    Felhasználói igényeim:
    - gigabit lan
    - min. wpa2 wifi jelszó
    - abgn wifi
    - port fw (3-4 port 2-3 gépre)
    - belső hálón fix ip címek (most dinamikus, de 300napos lejárattal szóval kvázi fix)
    - dyndns
    (az usb-ben jelenleg egy pendrive van és csak a fél giga swap van rajta, de oda a 3g modem a jelenlegi FW-el konfiggal simán bepattintható és osztja a netet)

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák