Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zyelor

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Archer MR200-as routerem, benne egy 4G kártyával. Ez adja a netet. Vidéki házba lenne, ahol nincs normális vezetékes szolgáltatás, ellenben van 4G.

    Pesten teszteltem a kapcsolatot, de amikor lent van a router vidéken, akkor azt a visszajelzést, hogy "szakadozik a net". Nem tudom mi oka lehet, de arra gondoltam, hogy periodikusan naponta legyen újraindítva a router.

    A gyári firmwarrel elérhető, hogy egy Raspberry Pi kommunikáljon a routerrel, és ha mondjuk elveszik a kapcsolat újraindítsa a routert?

    Illetve megoldható-e valahogy a router ipv6-os címen történő menedzselése? (a natolt IP címek miatt a DynDNS és az IPv4-es remote access hozza el a kánaánt sajnos)

  • Zyelor

    aktív tag

    válasz Zyelor #4777 üzenetére

    Igen! Sikerült megoldani. Leírom hátha valakinek segít még TP-LINK router periodikus újraindítása témába, gyári FW-el.

    V2-es Archer MR200-as , Firmware 1.2, 170927-es build, gyári.

    A lényeg: telnettel elérhető a router, és ki lehet adni a menedzsment felületében egy "dev reboot" parancsot, a gyári firmwarrel is, aminek hatására újraindul a router! (Néhány beállítást el lehet végezni a telnetes felületen, sokkal kevesebbet tud, mint a webes, de a célnak megfelel).

    Mivel van ilyenre lehetőség a gyári FW-ben így már meg lehet írni egy expect scriptet rá, kb. így kell kinézzen:

    #!/usr/bin/expect -f

    spawn telnet ROUTER_IP
    match_max 10000
    expect *password:*
    sleep 3
    send -- "JELSZÓ\r"
    expect *#*
    sleep 3
    send -- "dev reboot\r"
    expect *closed*
    close

    A ROUTER_IP pl. nekem 192.168.0.1 a JELSZÓ meg mindenkinek a sajátja, amivel belép a webes admin felületbe.

    Ha megvan a script, akkor már be lehet tenni a crontabba, és pl. egy Raspberry Pi-n elketyeg és tetszőleges beállítás szerinti időközönként újraindítja a routert.

    Az IPV6-os kérdés viszont még mindig érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák