Új hozzászólás Aktív témák

  • ilililililil

    csendes tag

    Üdv,
    Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzártőktől, mert így 3 napos háború után be kellett látnom, hogy én sajnos kevés vagyok ehhez a routerhez, és nem szeretném, ha ő nyerne.

    A héten vásároltam egy TP-Link TL-WR941ND típusú 3 antennás csodát, mondván, hogy ez képes jelet szórni az emeletre is szemben az egyantennás káosz elődjével.

    Nos, miután kicsomagoltam, rákötöttem a modemre (UPC-s net van), majd egy másik kábellel összekötöttem a routert a gépemmel (Dell XPS). Elindítottam a kapott telepítő CD-t, majd szépen beállítottam, hogy Dynamic-IP, WPA2-es kód, név, stb.
    Szépen le is futott a dolog, majd kihúztam a gépből a kábelt, és felcsatlakoztam a Wifi-re.
    Na igen, jel maximális, internet zéró. A 3. telepítési kísérletemnél már helyre jött ez a probléma, természetesen egy Reset után.

    Kb 1 napig remekül működött, tényleg szinte mindenhol villámgyorsan lehetett netezni 3 laptoppal is.
    Majd másnap elkezdte produkálni a jelenlegi, roppant zavaró kis tevékenységét:

    Egyszer még villámgyors a net, majd hirtelen lelassul, de olyan mértékben, hogy egy google keresés 1 percig is eltart. Aztán random időközönként ledobja az összes gépet, megjelenik a mindenki által szeretett kis sárga háromszög a wifi-ikonon, és ismeretlen nyilvános hálózatnak betudva felajánlja a win7, hogy restartoljam a modemet.

    Most ott tartok, hogy beállítottam kb mindent a másik (192.168.0.1-es) módszerrel, és még mindig produkálja a hibát. Mi tévő legyek?

    Kérlek segítsetek, nagyon kellemetlen, mert pár nap múlva költözik be egy albérlőm, akinek nagyon szüksége lenne egy állandó internet-hozzáféréshez.

Új hozzászólás Aktív témák