Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    Lenne egy problémám, lehet hogy router gond, hátha valaki tudja hogy mi lehet az oka.
    A router TL-R460 v4 (érdekes, firmware frissítés előtt v3 volt a hardver száma, és tuti a v3 linkre kattintottam, de a jelenség amúgy maradt a régi, nem ettől van biztosan).
    A jelenség: egy idő után nem jönnek be a weboldalak, ipconfig /renew után helyreáll minden, de a folyamatban levő letöltés megszakad. IP címek nem változnak ekkor (3 gép van a routeren és egy Linksys WLAN router, típust mondok ha kell). Amikor nem jön be weboldal, a folyamatban levő letöltés nem szakad meg!
    Ekkor más gépen van net, és a gépek is látják egymást, illetve a routerbe is be tudok lépni.
    Avast egyik gépről eltávolítva, helyzet ugyanaz (hallottam, nethibát okozott a közelmúltban). De minden gépen előfordul, minden XP van, teljesen frissítve. Egyszer 5 perc után, egyszer 2 óra után.
    Tudja valaki, mi okozhatja ezt? Mulder ügynököt nem érem el...
    Amire gondoltam, hibakeresésileg, de nem tenném meg addig míg van remény hogy kiderüljön hogy mi az oka:
    - Linksys a TP-Link helyett, bár ettől ódzkodom, din dns és egyéb nyalánkságok átvezetése miatt
    - XP újrarak, hátha beragadt valami az avastból, és megtéveszt hogy leszedtem, nem fut, és mégis él a hiba
    - router garoztatása, bár kétlem, hogy elhiszik, megtalálják a hibát
    Még valami, firmware után visszatettem a beállításokat a config fájlból, de nem nyúltam bele régóta, és már 2-3 éve ugyanazzal a beállítással megy hibátlanul.
    Minden ötletet, illetve kizárt hibaokot szívesen fogadok.

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák