Új hozzászólás Aktív témák

  • terror

    tag

    Szevasztok!
    Most szereletem be két ismerősömnek 1-1 TP-LINK wifi routert.
    Az egyik ismerősömnek 741ND típust választottunk ADSL2+ modemhez (2048Kbps/256Kbps). A router kíválóan teljesít a wifi full térerővel 3 szobafolon kb 10m-en keresztül is! g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra lett állítva.
    Viszont, a másik ismerősömnek a 941ND-t vettük meg. Nála csak 1024Kbps/128Kbps sávszélességű ADSL2+ net van bekötve.
    De egy kb: 3x3 méteres kis dolgozó szobába tettük be a routert. Abban a szobában a wifi jele közvetlen a router előtt a windows7 térerő kijelzője szerint, az 5 szegmensből eleve 4 szegmens erősségű. Ha kimegyünk a szobából 2-3 méterre (1 fal kerül a laptop és a router közé) már csak 2 szegmens az 5-ből. Még 3-4 lépést teszek és a jel 1-es lesz majd megszűnik (pedig több fal nem is került közénk).
    Pár routert szereltem már be, de még ilyet nem láttam.
    A routeren a legujabb firmware van! b+g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra van állítva. A router magasan van szekrény tetején.
    Hogy a fenébe van ez, hogy az olcsóbb 1 antennás tökéletesen megy, míg a drágább 3 antennás sokkal gyengébben teljesít? Mindkét lakás téglafal 10cm-es vastagsággal.
    Létezhet az hogy az 1megabites igen karcsú adsl net miatt kevesebb a router rádió térereje is? (ámbár ezt kétlem, hogy annak köze lenne a rádióhullám erősségéhez)
    (Pont most néztem netes leírásokban hogy az 1 és 2 antennásoknak (741ND,841ND) 3dbi érzékenységű az antennájuk, míg a 3 antennáson (941ND) csak 2dbi érzékenységűek az antennák.)
    Valaki tud esetleg valami megoldást?
    Köszi előre is!

    ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

Új hozzászólás Aktív témák