Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz kezdő #131 üzenetére

    Én pont tegnap kötöttem össze egy C5-öt egy WR843ND-vel. A C5 a fő router, a 843 a WDS bridge és gond nélkül működik. A C5-ön semmit sem kellett engedélyezni, csak a 2,4GHz-s csatornáját fixen megadni. A 843-ason kellett a WDS-Brdigeing-et engedélyezni és megadni, hogy melyik "fő" SSID-hez kapcsolódjon. Itt is be kell állítani a csatornát fixen ugyanarra, mint a C5-ön, és megadni a jelszót és kész. Itt az volt az igény, hogy a kettőnek eltérő legyen az SSID-je, (régebben így volt a két korábbi Linksyssel és azt kérték, hogy ne kelljen változtatni a beállításokon a kütyükön), az 5GHz-s meg kapott egy harmadik SSID-t. Gyári FW-rel (kérték, maradjon az, míg garanciális, utána meg majd meglátják). Igaz így nincs torrent kliens, de nem is kell, elég a hálózati megosztás arra, amire használják.

    Én eredetileg a suste FW-takartam a C5-re tenni, nekem bevált, de nem az enyémek a routerek és a megrendelőnek kell döntenie róla.

    Két épületet kötnek így össze, a másodikban csak a wifi-t használják (ott van a 843-as). Az elsőben kábelen és wifi-n is használják a C5-öt és másodlagos router/tűzfalként van a szolgáltató elég gyengusz saját modem/routere mögött. Így a belső forgalom a C5-re terhelődik, a szolgáltatóén csak az ADSL forgalom megy át (itthon is így használom a HomeGW mögött). Tudom, hogy van csak wifi repeater is a 843-as helyére, de az ára annyi, mint a 843-asé és ez ha kell, áttehető a C5 helyére is, a repeater nem.
    A térerőről annyit, hogy a C5 a második épület közepéig stabil, használható jelet ad a beépített 2,4-es antennáival úgy, hogy közben van az első épület fő fala, kb 8 m-nyi udvar és a második épület két fala. A 843-as meg 3 falon át is csont nélkül lefedi a második épületet teljes egészében, a telefonomon a legtávolabbi ponton (3 fal, kb 8 m) is volt -60dB.

    Megj: nem is tudtam, hogy a 843-ashoz adnak egy POE modult is. Jól jöhet néha, bár ahogy láttam, csak a WAN porton át tudja megtáplálni a routert.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák